Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Podróż apostolska Jana Pawła II do Szwajcarii 5-6 czerwca 2004 r.
Jan Paweł II

Jesteście chlubą swej ojczyzny

Spotkanie z członkami Stowarzyszenia byłych Gwardzistów Szwajcarskich, 6 czerwca 2004 — BernoNa placu przed Viktoriaheim Ojciec Święty spotkał się z grupą członków Stowarzyszenia byłych Gwardzistów Szwajcarskich i z ich rodzinami.

Drodzy Przyjaciele!

1. Pod koniec mojej podróży apostolskiej do Szwajcarii ze szczególną radością spotykam się z wami, członkami Stowarzyszenia byłych Gwardzistów Szwajcarskich, i z waszymi rodzinami. Każdego z was serdecznie pozdrawiam. Na przestrzeni ponad 25 lat mojego pontyfikatu poznałem wielu z was w Watykanie i cieszę się, że dzisiaj ponownie mogę zobaczyć was i wasze rodziny. Dziękuję wam za przybycie. Jestem szczególnie wdzięczny przewodniczącemu waszego Stowarzyszenia panu Jacques'owi Babeyowi za miłe słowa, które skierował do mnie w waszym imieniu.

2. Następca Piotra ma szczególny dług wdzięczności wobec katolickiej wspólnoty tego kraju, ponieważ z niej wywodzą się gwardziści szwajcarscy, którzy od pięciu stuleci w szczególny sposób przyczyniają się do zapewnienia porządku i bezpieczeństwa w Watykanie, w Castel Gandolfo oraz wszędzie tam, gdzie Papież udaje się ze swoją posługą. Mówi nam Ewangelia, że dobre drzewo poznaje się po owocach (por. Mt 7, 17-18). Mogę zapewnić, że młodzi przybywający do Rzymu, by pełnić szczególną służbę dla Papieża, przynoszą zaszczyt swym rodzinom i parafiom w Szwajcarii.

3. Przynoszą zaszczyt również temu zasłużonemu Stowarzyszeniu, które tu w ojczyźnie stara się podtrzymywać zainteresowanie tą formą posługi Kościołowi, aby Papieska Gwardia Szwajcarska mogła się stale, odpowiednio odnawiać. Dziękuję wam gorąco za wszystko, co dotychczas zrobiliście i nadal czynicie, zachęcam was do wytrwałego składania świadectwa Chrystusowi i dochowywania wierności Kościołowi pośród zmieniającego się świata.

Niech Najświętsza Maryja Panna czuwa zawsze nad wami i waszymi rodzinami. Z serca wam wszystkim błogosławię.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: papież Jan Paweł II podróż bezpieczeństwo Szwajcaria Gwardia Szwajcarska gwardziści Jasques Babey
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W