Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Podróż apostolska Jana Pawła II do Szwajcarii 5-6 czerwca 2004 r.
Jan Paweł II

Przybywam głosić Ewangelię

Ceremonia powitalna na lotnisku, 5 czerwca 2004 — Berno«Obowiązek głoszenia Chrystusowej Ewangelii każe mi wędrować drogami świata, aby ukazywać ją na nowo ludziom trzeciego tysiąclecia, a szczególnie młodym pokoleniom». W tych słowach Jan Paweł II przedstawił Szwajcarom cel swej trzeciej podróży apostolskiej do tego kraju. W imieniu władz państwowych Papieża powitał prezydent Konfederacji Szwajcarskiej Joseph Deiss.

Szanowny Panie Prezydencie, czcigodni Współbracia, szanowni Państwo!

1. Po raz trzeci Opatrzność Boża przywiodła mnie do Szwajcarii, do tego pięknego kraju, w którym współistnieją różne języki i kultury. Ponownie mogę tu spotkać się z ludem strzegącym dawnych tradycji i jednocześnie otwartym na współczesność.

Serdecznie pozdrawiam pana prezydenta Konfederacji Szwajcarskiej i dziękuję mu za słowa powitania. Pozdrawiam również obecnych przedstawicieli władz. Dziękuję im za życzliwe przyjęcie oraz za wszystko, co również i tym razem uczynili, aby umożliwić moją wizytę w Szwajcarii.

Zwracam się z braterskim pozdrowieniem do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Szwajcarii oraz do innych obecnych tu biskupów. Za ich pośrednictwem pozdrawiam wszystkie Wspólnoty kościelne w każdym kantonie waszego kraju. Pełną poszanowania myślą obejmuję chrześcijan innych wyznań i wszystkich ludzi dobrej woli pracujących dla tego kraju.

2. Celem tej podróży apostolskiej jest spotkanie z młodymi katolikami szwajcarskimi z okazji ich krajowego spotkania. Zobaczę się z nimi dziś wieczorem w Pałacu Bern Expo, i będzie to święto dla nich, a także dla mnie.

Obowiązek głoszenia Chrystusowej Ewangelii każe mi wędrować drogami świata, aby ukazywać ją na nowo ludziom trzeciego tysiąclecia, a szczególnie młodym pokoleniom. Chrystus jest Odkupicielem człowieka! Kto w Niego wierzy i idzie za Nim, staje się budowniczym cywilizacji miłości i pokoju.

3. Drodzy mieszkańcy Szwajcarii, pozwalam sobie niejako «zapukać do serca» każdego z was, «zaglądając» do waszych domów i różnych miejsc, gdzie żyjecie i wypełniacie swoje codzienne obowiązki. Wszystkim chciałbym jeszcze raz przekazać radosne orędzie ewangeliczne Chrystusa Zbawiciela, życząc każdemu Jego pokoju.

W tym duchu proszę Pana o obfite dary dla całego kraju. Niech Bóg błogosławi Szwajcarię!


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: ewangelizacja papież Jan Paweł II ekumenizm podróż Szwajcaria Berno
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W