Zaproszenie na lednickie wakacje (2005)

Zaproszenie na wakacje nad jeziorem lednickim - przedłużenie inicjatywy Lednica 2000

Drodzy Młodzi Przyjaciele! Orlęta Lednickie!

Pola Lednickie nie mogą stać odłogiem. Na tych polach rosną i dojrzewają nowi ludzie. Życie nie może nam się tylko wydarzyć przez przypadek. Bo my nie jesteśmy na tym świecie przez przypadek. To On nas zapragnął i pokochał jako Pierwszy. Musimy sami wziąć je w swoje ręce i skierować ku Chrystusowi, naszemu Mistrzowi i Panu. Wtedy nabiera ono wartości i ma sens. Oblicze Chrystusa jest naszym drogowskazem i busolą. Tylko wpatrzeni w Oblicze Chrystusa jesteśmy pewni, ze idziemy dobrą drogą. Tego nie zrobi nikt za nas. Sami musimy wybierać Chrystusa. Ten wybór o nas stanowi i nas określa.

Dlatego zapraszam Was w lipcu na Pola Lednickie, abyśmy wspólnie dokonali owej kontemplacji Oblicza Pana w różnych aspektach przebogatej rzeczywistości Jego obecności wśród nas. Poszczególne tygodnie rozbrzmiewać będą tą samą miłością do Chrystusa rozpisaną na różne głosy. Lednica bowiem to nie jednorazowy doroczny zryw emocjonalny. Lednica to poważna praca nad własną formacją według programu przekazanego nam przez Ojca Świętego Jana Pawła II i naszych pasterzy. Wzrost w wierze, świadomość wiary i odpowiedzialność za wiarę przyświeca organizatorom lednickich spotkań. Wzrost, rozwój, progresja młodego człowieka, integralnego człowieka wedle zamysłu Bożego głęboko wpisanego w kondycję ludzką jest celem naszych spotkań nad Lednicą. Nie chodzi o tanie wakacje w atrakcyjnym miejscu, ale o pełną i odpowiedzialną formację mająca na celu zbawienie człowieka i uwielbienie Boga w Chrystusie naszym Panu.

Lednicka formacja kontynuowana będzie w miesiącu sierpniu w naszym ośrodku na Jamnej, w tarnowskim na południu Polski. Tam będziemy kontemplować Oblicze Chrystusa w sercu Maryi, Matki Niezawodnej Nadziei.

Zapraszam więc młodzież licealną i studencką na cztery tygodnie formacyjne nad brzegami Jeziora Lednica — u źródeł chrzcielnych Polski w lipcu bieżącego roku. Cztery turnusy po siedem dni każdy dotyczyć będą realizacji programu, jaki przekazał młodzieży lednickiej Ojciec Święty Jan Paweł II 17 listopada 2004.

3 — 8 lipca = kontemplacja Oblicza Chrystusa w Ewangelii

10 — 15 lipca = kontemplacja Oblicza Chrystusa w sakramentach

17 — 22 lipca = kontemplacja Oblicza Chrystusa w liturgii

24 — 29 lipca = kontemplacja Oblicza Chrystusa w sercu drugiego człowieka

Dojazd do Poznania indywidualnie. Zbiórka w klasztorze dominikanów ul. Kościuszki 99. Godzina 18.00 zbiorowy wyjazd na Pola Lednickie autokarem. Należy zabrać ze sobą namioty, karimaty i śpiwory. Biblię, zeszyt i długopis. W programie Liturgia Godzin (brewiarz), wspólna eucharystia, wspólne studium, praca na rzecz ośrodka, nauka tańca, wspólne wieczory, nauka kontemplacji. Kulminacyjnym momentem pobytu będzie akt osobistego wyboru Chrystusa, odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego i wpisanie się do Księgi Lednickiej. W każdy piątek droga Krzyżowa. Możliwość odprawienia generalnej spowiedzi. Koszt jednego tygodnia 100 zł.

Jako przygotowanie do udziału w zlocie prosimy przeczytać artykuł o. prof. Edwarda Kaczyńskiego OP o kontemplacji Oblicza Chrystusa, jest on dostępny na www.lednica2000.pl.

Do zobaczenia nad Lednicą!

 

o. Jan W. Góra OP

duszpasterz akademicki

 

 

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama