Za tych, którzy oddalają się od wiary

Przesłanie wideo Papieża Franciszka do Apostolatu Modlitwy poświęcone jest osobom, które odeszły od wiary. Zamiast potępiać, powinniśmy nieustannie im towarzyszyć i pamiętać o nich w naszych modlitwach

Za tych, którzy oddalają się od wiary

Ręka na ramieniu. Znak bliskości, współuczestnictwa, zażyłości. Ten obraz streszcza przesłanie wideo Papieża Franciszka. Poświęcone intencji na lipiec, zamieszczone na stronie www.popesprayer.net. W centrum refleksji, którą Papież przekazał światowej sieci modlitwy są „Osoby, które się oddaliły od wiary chrześcijańskiej”.

Kościół, jakiego pragnie Papież, jest Kościołem wychodzącym, potrafiącym dostrzec niepokój w sercach osób i gotowym słuchać, towarzyszyć i wspierać, aby przywrócić każdemu utraconą radość, radość, której źródło zna on bardzo dobrze. „Nie zapominajmy nigdy, że nasza radość jest w Jezusie Chrystusie, że Jego miłość jest wierna i nieskończona”, przypomina Papież, który dodaje: „Kiedy chrześcijanin jest smutny, znaczy, że oddalił się od Jezusa”. Dlatego — jak w wideo, gdzie człowiek, przygnębiony przez wątpliwości i zmartwienia, siedzi na schodach zamkniętego kościoła — trzeba otworzyć drzwi, wyjść i usiąść obok osoby w trudnej sytuacji. „W takich momentach — wyjaśnia Franciszek po hiszpańsku — nie należy zostawiać jej samej. Musimy jej zaofiarować nadzieję chrześcijańską, owszem, słowami, ale bardziej jeszcze naszym świadectwem, naszą wolnością, naszą radością”, kończy Papież.

Wideo, przetłumaczone na dziewięć języków, zostało przygotowane przez agencję La Machi, która zajmuje się produkcją i dystrybucją we współpracy z Watykańskim Ośrodkiem Telewizyjnym, w którym zostało nagrane. Film kończy intencja powierzona wszystkim wiernym: „Módlmy się za wszystkich naszych braci, którzy się oddalili od wiary, aby poprzez naszą modlitwę i świadectwo ewangeliczne mogli odkryć na nowo piękno życia chrześcijańskiego”.

 

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama