Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


ks. Gabriel Amorth, Angela Musolesi

ŚWIADECTWO EGZORCYSTY

Wywiad z ks. Gabrielem Amorthem, światowej sławy egzorcystą

ISBN: 978-83-60703-84-7

wyd.: Wydawnictwo SALWATOR 2008

Czarownicy i magia

Są ludzie, którzy żyją z naiwności innych, robiąc przy tym świetne zyski, kierując się często złośliwością i niechęcią, które niestety często goszczą w duszy ludzkiej.

 

Co ksiądz myśli o tych, którzy „błogosławią”? Mój znajomy pozwolił sobie „pobłogosławić” pięć brodawek i opryszczkę, wszystko mu przeszło.

W zasadzie nie wychodzi to na dobre, ponieważ pachnie magią, przede wszystkim gdy mówi się, że środkiem jest „talerzyk”. Jednak prawdą jest, że istnieją zdolności parapsychologiczne, za pośrednictwem których mogą zostać oddalone nieszczęścia, jak te wyżej przedstawione, które jednak nie pochodzą od demona. Istnieją osoby, które posiadają naturalne dary, za pośrednictwem których przekazują różnego typu nieszczęścia.

W swojej książce twierdzi ksiądz, że jedną z piękniejszych stron urzędu egzorcystatu jest to, że dotyka się ręką niewidzialnego świata. Czy rzeczywiście tak jest?

Owszem.

Również czarownicy, chociaż w błędny sposób, dotykają świata niewidzialnego. Czy przez to nie są w stanie zrozumieć, że to, co czynią, jest niepoprawne? Przecież, jeśli ktoś wie, że istnieje diabeł, wie również, że jest piekło?

Jednak kiedy ktoś oddaje się szatanowi, traci zdolność wolnego myślenia, wpada w pułapkę zniewolenia przez diabła. Uważam, że najtrudniejsze jest nawrócenie czarowników, ponieważ oddali się złemu duchowi. To bardzo trudne, żeby się od niego odłączyli.

Dlaczego ludzie zwracają się do czarowników; z powodu niewiedzy czy nieufności do księży?

Zwracają się do nich z powodu ignorancji. Nawet nie wiedząc, że istnieją egzorcyści ani nawet tego, że zwracając się do Kościoła, mogą otrzymać pomoc, na przykład, za pośrednictwem grup Odnowy w Duchu Świętym, które praktykują modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie.

Jakie są różnice między białą magią, magią czerwoną i czarną?

Są dwa rodzaje magii: biała i czarna. Przez białą magię rozumie się usuwanie zauroczonych przedmiotów, związań, czarów. Natomiast czarną magię pojmuje się jako zranienie osób na przykład zauroczonymi przedmiotami. Jednak należy mieć na uwadze, że magia jest zawsze czarna, ponieważ jest zwróceniem się do złego ducha. Również tak zwana biała magia, w rzeczywistości jest odwołaniem się do złego ducha, dlatego również jest czarną magią.

A magia czerwona?

Magia czerwona nazywana jest magią miłosną. To pewien rodzaj czarnej magii. Nazywam ją w ten sposób, ponieważ każe czynić osobom rzeczy niezgodne z ich pragnieniami. To zniewolenie wolnej woli człowieka.

Powiedział ksiądz, że powiększa się liczba osób opętanych. Co każe księdzu w to wierzyć?

Daję wiarę temu ze względu na wzrost zabobonów i osób, które uczestniczą w różnych formach okultyzmu: seansach spirytystycznych, obrzędach magicznych i sektach satanistycznych. Ponieważ te trzy formy rozwijają się, w konsekwencji wzrasta również liczba osób, które są zranione lub opętane przez złego ducha.

opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: magia nominacja szatan egzorcyzm okultyzm diabeł opętanie opętany rozeznanie duchowe egzorcysta demony egzorcyzmy czarownicy nękanie diabelskie dusze potępione
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W