Studiuj bezpłatnie w Polsce i USA

Informacja o stypendiach WASIE Foundation w Wyższej Szkole Biznesu — National-Louis University (2006/7)

Wyższa Szkoła Biznesu - National-Louis University przy współpracy z amerykańską organizacją The Wasie Foundation uruchamia program stypendialny, w ramach którego studentom I roku WSB-NLU kierunku Zarządzanie zostanie przyznanych 10 stypendiów.

Zgodnie z założeniami programu od roku akademickiego 2007/2008 stypendyści otrzymają równowartość 5 000 USD na pokrycie kosztów I roku nauki oraz 2 500 USD na pokrycie kosztów nauki na II i III roku studiów. Ponadto, troje uczestników programu otrzyma stypendia pokrywające rok nauki i utrzymania w USA i w czasie II roku studiów wyjedzie na dwa semestry do National-Louis University w Chicago, gdzie będą mogli kontynuować studia i wezmą udział w programie stażowym.

Stypendia zostaną przyznane przez WSB-NLU 10 osobom spośród kandydatów, którzy zostaną uprzednio wybrani przez Wasie Foundation. O stypendium mogą starać się maturzyści polskich szkół ponadgimnazjalnych. Preferowane będą aplikacje osób uzdolnionych, aktywnych społecznie, zaangażowanych w pracę na rzecz swojego środowiska, osób ze sprecyzowanymi planami edukacyjnymi i zawodowymi.

Stypendyści zostaną poinformowani o przyznaniu stypendium przez WSB-NLU w sierpniu 2007 roku.

Aplikacje na program stypendialny oferowany przez Wasie Foundation w Wyższej Szkole Biznesu — National-Louis University w Nowym Sączu i National-Louis University w Chicago uczniowie klas maturalnych mogą składać już od 15 listopada.

Więcej informacji: www.wsb-nlu.edu.pl/wasie

Wasie Foundation została założona w roku 1966 w Minneapolis w stanie Minnesota w USAj przez Stanleya L. Wasie - Amerykania polskiego pochodzenia. Stanley L. Wasie na początku XX wieku jako kilkuletni chłopiec wyemigrował z rodzicami z Polski do Stanów Zjednoczonych. Dorastał w ubóstwie i nigdy nie uzyskał formalnego wykształcenia. Jednak przez całe życie wierzył, że determinacja w działaniu oraz ciężka praca przynosi sukces. Dzięki tej wierze i uporowi udało mu się stworzyć jedną z największych firm przewozowych w USA. Kiedy osiągnął sukces mocno zaangażował się w działalność na rzecz ubogiej młodzieży pochodzenia polskiego. Uznał, że najlepszą pomoc jaką może im zaoferować to pomoc w edukacji poprzez stworzenie programów stypendialnych. Obecnie Wasie Foundation przyznaje stypendia edukacyjne studentom z Polski oraz uczącej się młodzieży polskiego pochodzenia w USA, a także udziela wsparcia w leczeniu chorym dzieciom oraz chorym na raka, schizofrenię i artretyzm.

Wyższa Szkoła Biznesu — National-Louis University realizująca misję kształcenia w oparciu o najwyższe światowe standardy została założona w Nowym Sączu w 1992 roku przez dr Krzysztofa Pawłowskiego. W ciągu kilku lat swojego istnienia z niewielkiej szkoły wyższej o lokalnym zasięgu i charakterze przekształciła się w jedną z najlepszych niepaństwowych uczelni w kraju. Obecnie WSB-NLU kształci ponad 4 tysiące studentów, którzy studiują w nowoczesnym kampusie na 4 kierunkach: Zarządzanie i Marketing, Informatyka, Politologia i Psychologia. Jest to jedyna uczelnia w Polsce, w której studenci mogą obok dyplom polskiego uzyskać amerykański dyplom Bachelor of Arts. Jakość nauczania teorii w połączeniu z rzeczywistymi zastosowaniami pozwala absolwentom WSB-NLU osiągać sukcesy zawodowe i realizować własne marzenia.

www.wsb-nlu.edu.pl

Informacji w sprawie projektu udziela:

Magdalena Furmanek-Kopiec

wasie@wsb-nlu.edu.pl

Koordynator Programu

Wyższa Szkoła Biznesu — National Louis University

tel. 0 18 44 99 118

Agata Wydmańska

awydmanska@wsb-nlu.edu.pl

Public Relations Manager

Wyższa Szkoła Biznesu — National Louis University

Tel. Kom. 663 885 692

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama