Harlem Gospel Choir w Polsce

Informacja na temat grupy Harlem Gospel Choir i zapowiedź jej trasy w Polsce

Harlem Gospel Choir w Polsce

HARLEM GOSPEL CHOIR

Bono, U2: „ Anioły z Harlemu”


Na ich występach publiczność śpiewa na cały głos, tupie, klaszcze w dłonie i głośno się śmieje. Po ich występach wychodzi pokrzepiona na duchu, radosna i w podniosłym nastroju. Ich muzyka emanuje niespożytą energią, siłą, której nie oprze się nikt. Zapraszamy na występy Harlem Gospel Choir!

 

 

Harlem Gospel Choir w Polsce

Harlem Gospel Choir powstał w nowojorskim Harlemie. Dostrzeżony przez Allena Bailey, cenionego i doświadczonego menedżera i producenta R&B (m.in. Lionel Richie & The Commodores, Prince, Michael Jackson), został oficjalnie zainaugurowany pod obecną nazwą 15 stycznia 1986 roku na urodzinach Martina Luthera Kinga Jr. w renomowanym Cotton Club. Wspaniały debiut zważywszy na fakt, że klub ten gościł takie sławy, jak Billie Holiday, Louie Armstrong, Cab Calloway, Ella Fitzgerald czy Sammy Davis Jr.

Harlem Gospel Choir skupia w sobie najsilniejsze i najpiękniejsze głosy Harlemu, „Czarnej stolicy świata”. Jest szansą dla wielu młodych mieszkańców tej murzyńskiej dzielnicy Nowego Jorku — daje szansę na zrealizowanie się w sztuce. Co roku 35 najbardziej utalentowanych osób wyrusza w trasę koncertową. Podróżują po świecie dzieląc przez muzykę radość wiary oraz zbierając fundusze na cele charytatywne dla dzieci. Dzielą się posłaniem miłości, pokoju i harmonii z ludźmi wszystkich nacji, różnego pochodzenia i wszystkich kultur. Myślą, która im przyświeca, jest posłanie Dr Martina Luthera Kinga: „Jednoczmy ludzi i obdarowywujmy ich!” Harlem Gospel Choir przez swoją twórczość przybliża kulturę afro-amerykańską i inspirującą muzykę, jaką jest gospel.

Harlem Gospel Choir zrzesza śpiewaków z różnych kościołów Harlemu i w bardzo różnym wieku — od 18 do 60 lat. W ich repertuarze są tradycyjne i nowoczesne utwory gospelowe, jazzowe i blusowe tak wielkich gwiazd, jak Billie Holliday, Louis Armstrong, Ella Fitzgerald czy Dizzy Gillespie. Chór prezentuje mieszankę starych hymnów i pieśni religijnych, standardów popu i własnych utworów. Cofając się jeszcze bardziej do korzeni muzyki gospel, Chór śpiewa kompilację murzyńskich pieśni duchownych, które poprzedzały gospel. A wszystko w stylu, który muzycznie i brzmieniowo zapożycza z jazzu, bluesa i R&B — w porywającym gospel. Prezentują prawdziwą, z krwi i kości, rdzenną muzykę Czarnego Kościoła. Wspólny śpiew jest urozmaicany solowymi popisami wokalnymi, a trzeba wiedzieć, że każdy z wykonawców ma głos i płuca, których pozazdrości mogą im największe gwiazdy! Zespołowi towarzyszy trzech muzyków: perkusista, gitarzysta basowy i klawiszowiec. Zawsze entuzjastycznie zachęcają swoją publiczność do wspólnego śpiewania, a żywiołowe reakcje są integralnym i powszechnym elementem występów Chóru. Jak napisano w jednej z recenzji „Stawianie oporu jest bezcelowe!”

Harlem Gospel Choir jest ceniony i podziwiany przez wielu artystów wielkiego formatu i największe osobistości współczesnego świata.
W uznaniu za jego wkład w sztukę i niesioną dzieciom pomoc, został zaproszony w 1995 i 2003 roku na prywatne audiencje oraz występy dla Jana Pawła II.

Ich charyzmatyczną, porywającą twórczość docenili także Nelson Mandela , Amy Grant („Harlem Gospel Choir to ludzie Boga w Harlemie”) czy Bono z U2. Ten ostatni był pod tak ogromnym wrażeniem zespołu, że napisał o nich piosenkę „Angels in Harlem”, która została umieszczona na albumie „Ruttle and hum” oraz zaprosił do wspólnego występu! Występ ten miał miejsce podczas koncertu charytatywnego „World Of Hope” na rzecz ofiar AIDS w Afryce w 2004 roku. U2 i Harlem Gospel Choir wykonali wtedy utwór „I still haven't found what I'm looking for”, wydany później na krążku „The Joshua Tree”.

Do wspólnych występów zaprosili ich także Diana Ross, Whoopi Goldberg, Harry Belafonte i Danny Glover, The Chieftains, The Dixie Hummingbirds, Jimmy Cliff.

Występy Harlem Gospel Choir wspomogły dzieci i rodziny ofiar zamachów z 11-go września, sieroty z Afganistanu, biedne dzieci w Albanii i wiele innych.

W 1998 roku otrzymali nagrodę Malta Music In Appreciation.

We wrześniu 1999 roku, jako pierwszy chór gospel, wystąpili w legendarnym Blue Note Jazz Club w Nowym Jorku. Oba wyprzedane na pniu koncerty publiczność nagrodziła owacją na stojąco.

W 1999 roku zostali zaproszeni do jury konkursu John Lennon Song Writing Contest.

Harlem Gospel Choir wydał do tej pory trzy albumy: "Live in Buenos Aires", nagrane w Buenos Aires w 2004 roku, "Live at BB King Blues Club II", nagrane w BB King Blues Club w Nowym Jorku w lipcu 2003 roku, "Christmas in Tokyo", nagrane w Tokyo w grudniu 2003 roku. Ukazało się też DVD z zapisem koncertu „Live at BB King Blues Club”, Nowy Jork w lipcu 2003 roku.

W swojej 15-letniej karierze odwiedzili Martynikę, Francję, Włochy, Wielką Brytanię, Maltę, Australię, Nową Zelandię, Portugalię, Szwajcarię, Koreę, Irlandię, Kanadę, Brazylię, Argentynę, Chile, Meksyk, Holandię, Urugwaj.

 

 

Harlem Gospel Choir wystąpi w Polsce w grudniu. Trasa obejmie 16 miast. Zobacz trasę koncertową.

 

 

Zapraszamy serdecznie!

 RECENZJE:

„Radosna muzyka, która rozprzestrzenia zakaźną i nieodpartą celebrację ludzkiego ducha wśród publiczności.” West Australian, 21 X 2000

„Wszyscy śpiewacy byli doskonali zarówno w partiach solowych, jak śpiewając wspólnie.” The Herald Sun, Melbourne, 28 X 2000

„Dla publiczności była to energia płynąca z muzyki, ze wspólnego świętowania, które było porywające od początku do końca i jeszcze długo po występie.” The Herald Sun, Melbourne, 28 X 2000

„Manna z nieba! Alleluja dla Harlem Gospel Choir!” The Herald Sun, Melbourne, 28 X 2000

„Wysoko-oktanowy show wzbudził ogromny entuzjazm wśród publiczności.” Adelaine Advertiser, 24 X 2000

„Harlem ma moc, którą jest gospel. Jakość śpiewów była niezwykle wysublimowana, od wywołujących mrowienie wspólnych śpiewów, po niebosiężne solo... jedno wielkie radosne brzmienie!” Courier Mail, Brisbane, 13 X 2000

 

 

Ze stron znajdujących się pod poniższymi linkami mogą Państwo pobrać „próbki” tego, co prezentuje Harlem Gospel Choir:

http://www.class-act.com/acts/HarlemGospelChoir/

http://www.eastcoastentertainment.com/APAP/HarlemGospelChoir.html

http://www.corporateartists.com/the_harlem_gospel_choir.html

http://3voor12.vpro.nl/3voor12/groups/index.jsp?groups=9323503

oraz obejrzeć zdjęcia:

http://www.fotofire.com/vscript/event_display.asp?E=988

http://www.nmhschool.org/photo2/01-02/spring/Photo137b.html

http://www.terrapinpresents.net/gallery/gotv/2000/harlemgospel.html

 

Karolina Dulnik

PR Manager

Makroconcert Sp. z o.o.

Tel.: +48 (022) 69 69 900

Tel. bezp.: +48 (022) 584 96 91

Fax: +48 (022) 69 69 901

Kom. 501 675 789

email: karolina@makroconcert.com

www.makroconcert.pl

GG 5623161

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama