Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Josh McDowell w Polsce - grudzień 2006



Poznaj jednego z najbardziej znanych na świecie ewangelizatorów, autora poczytnych książek!

Josh McDowell przyjeżdża do Polski w grudniu 2006 w ramach kampanii „Fundamenty wiary”. Celem tej kampanii jest wskazanie jak ważny jest udział rodziców w wychowywaniu nowego pokolenia i jak wielkie znaczenie ma wiara młodych ludzi.

„I choć musimy obawiać się pokus, na jakie wystawiani są młodzi ludzie — wyjaśnia Josh McDowell — o wiele bardziej powinniśmy troszczyć się o to, w co wierzą nasze dzieci”. Jak wynika bowiem z badań przeprowadzonych również w Polsce, młodzi ludzie, których wiara nie jest oparta na Słowie Bożym, są:

- 10,6 razy bardziej skłonni do zażywania narkotyków

- 5,5 razy bardziej skłonni do prób samobójczych

- 3,7 razy bardziej skłonni do sięgania po alkohol, aby się upić

12 grudnia o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami, na którym Josh podzieli się swoimi doświadczeniami ojca czwórki dzieci w tym jak budować więzi z dziećmi i wskaże na praktyczne sposoby dzielenia się swoją wiarą w rodzinie.

13 grudnia o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie z młodzieżą, połączone
z koncertem muzyki chrześcijańskiej na którym Josh w atrakcyjny i zrozumiały dla młodych ludzi sposób wskaże na osobę Chrystusa, który jest rzeczywisty
i może przemienić życie młodych ludzi.

Wstęp na spotkania w Spodku będzie bezpłatny i będzie można nabyć tam książki wydane w związku z tą kampanią przez Księgarnię św. Jacka w Katowicach. Już teraz pierwsza książka z tej serii pt. „Fundamenty wiary” jest do nabycia w księgarniach i na www.ksj.pl. Więcej informacji na www.FundamentyWiary.pl

Josh McDowell podróżuje po całym świecie, poruszając problemy, z którymi boryka się współczesna młodzież. Przemawiał do ponad siedmiu milionów ludzi w 107 krajach, na ponad 700 uczelniach. Jest autorem lub współautorem ponad 100 książek. Najpopularniejsze z nich to Przewodnik apologetyczny i Więcej niż cieśla. Josh wraz z żoną Dottie mieszka w Dallas w Teksasie. Mają czworo dzieci.


FUNDAMENTY WIARY

Celem kampanii Fundamenty Wiary jest pomoc rodzicom w budowaniu więzi z dziećmi, aby dzięki tym więziom przekazywali im wiarę i wychowali nowe pokolenie gorliwych wyznawców Chrystusa. Chrześcijan, którzy wiedzą, w co wierzą, dlaczego w to wierzą i żyją zgodnie z tym.

Pomocne w realizowaniu programu „Fundamenty wiary” są serie książek. Są one przeznaczone dla dorosłych — rodziców, duszpasterzy i innych osób pracujących z młodzieżą i dziećmi; oraz dla młodzieży — do indywidualnej lektury i wspólnych spotkań; a także dla dzieci w różnym wieku.

Ruch Nowego Życia i Księgarnia św. Jacka polecają książki Josha McDowella:

Fundamenty wiary — rewelacyjny przewodnik do całego programu. Trzy słowa klucze: Wiara — Rodzina — Więzi, czyli poświadczona dowodami obrona wiary i biblijne wskazówki, jak wiara powinna wpływać na nasze relacje z innymi.

Wiara ma znaczenie. Jezus jest Prawdąwspółczesny świat niesie trudne wyzwania? Masz wątpliwości w wierze? Cykl 5 spotkań dla dorosłych z wykładami Josha McDowella na DVD — specjalnie dla ciebie!

Rewolta. Jezus jest Prawdąprzyszedł czas na duchową rewolucję! Odważny przekaz wiary, nowe sposoby odbudowywania jej fundamentów w życiu młodych. Filmy na DVD uatrakcyjnią przekaz Prawdy o Jezusie!

Oszuści — wciągająca powieść przygodowa dla młodzieży. Ona, On, śląskie klimaty i... Cała Armia Ciemności. Uwaga! Nie zaczynaj lektury wieczorem — zaśpisz na lekcje!

Prawda czy fałsz? — dużo zagadek, zadań do rozwiązania i co najważniejsze: 8 Wielkich Prawd biblijnych dla dzieci, które pozwolą im poznać, co znaczy przyjaźń z Bogiem.

Przewodnik prowadzącego sprawi, że twoje świadectwo wiary wybrzmi mocnym głosem

Rodzina i Biblia. Rozważania na każdy dzień roku — czyli 365 dni z Pismem Świętym w twojej rodzinie. Wspólnie odkrywajcie, o co tak naprawdę chodzi Przedwiecznemu!

Młodzi i Biblia. Rozważania na każdy dzień roku — na to trzeba trochę dłużej poczekać, ale zapewniamy, że warto! Idealna lektura na twoje sam-na-Sam z Bogiem! (ukaże się w 2007 r.)

 

Zaciekawiony? Więcej informacji już wkrótce w działach Zapowiedzi i Nowości na www.ksj.pl

A o szczegółach kampanii „Fundamenty wiary” — spotkaniach, kursach i propozycjach współpracy dowiesz się odwiedzając stronę www.fundamentywiary.pl


Plan pobytu Josha MacDowella w Polsce

11 grudnia 2006 r. poniedziałek

godz. 17.00 — 18.00

spotkanie z czytelnikami oraz dziennikarzami w Księgarni św. Jacka w Gliwicach

(ul. Rynek 1)

19.00 — 19.30

spotkanie z osobami duchownymi i świeckimi liderami diecezji Gliwickiej

Aula Katedry w Gliwicach, ul. Jana Pawła II 5

12 grudnia 2006 r. wtorek

godz. 15.30 — 17.00

Spotkanie z osobami duchownymi i świeckimi liderami diecezji Katowickiej

Aula Wydziału Teologicznego UŚ, Katowice ul. Jordana 18

godz. 18.00 — 21.00

Spotkanie z rodzicami, na którym doradzi jak być dobrym ojcem i dobrą matką

Katowice, SPODEK, ul. Al. W. Korfantego 35

13 grudnia 2006 r. środa

godz. 19.00 — 21.00

spotkanie z młodzieżą i koncert Magdy Anioł oraz Full Power Spirit

Katowice, SPODEK, ul. Al. W. Korfantego 35

 

 


opr. mg/mg



 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: młodzież wychowanie wiara rodzina rodzice narkotyki narkomania demoralizacja Josh McDowell Josh MacDowell problemy młodzieży Ruch Nowego Życia
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W