Kreatywność zawsze w modzie

Czas wakacji to czas, w którym rodzice zabierają swoje dzieci nad morze, w góry. Jednak czas wakacji to przecież nie tylko wyjazdy w różne miejsca. Co zrobić, aby zapewnić dzieciom dobrą zabawę... w domu?

Czas wakacji to czas, w którym rodzice zabierają swoje dzieci nad morze, w góry... Jednak czas wakacji to przecież nie tylko wyjazdy w różne miejsca. Co zrobić, aby zapewnić dzieciom dobrą zabawę... w domu? Warto "uruchomić" kreatywne myślenie.

Kreatywność zawsze w modzie

Dzieci uwielbiają, gdy jest kolorowo. Uwielbiają robić "coś nowego", odkrywczego. Wakacje to dobry czas na "majsterkowanie" z rodzicami. Na spokojnie, bez pośpiechu. Jeśli warunki na to pozwalają: na świeżym powietrzu. Można stworzyć np. rodzinne rękodzieło wprost z natury lub arcydzieła z recyklingu. Możesz zrobić z córką ręcznie robioną biżuterię, a z synem np. trójwymiarowe zdjęcia. Pomysłów jest wiele... Hm, przyda się jakaś podpowiedź? Dobrze. Pomocną książką może być dla Ciebie pozycja Wydawnictwa JEDNOŚĆ, z serii "Dla dzieci", zatytułowana "50 świetnych pomysłów jak zrobić coś z niczego". Autorka, Annalees Lim, pomaga odkrywać ukryte zdolności. Książka jest pełna wspaniałych, kreatywnych projektów, które można łatwo wykonać. I wcale nie musisz kupować do tego specjalnych, drogich sprzętów, bo wiele rzeczy da się zrobić z przedmiotów codziennego użytku, które są w Twoim domu lub ogrodzie. Ewentualnie pewne drobiazgi są do nabycia w sklepie pasmanteryjnym lub papierniczym. Kolorowe i piękne zdjęcia pokazują, jak krok po kroku wykonywać poszczególne etapy. I tak np. możesz zrobić nadruki na torbę, kolorowe kartki, ozdobić doniczki albo tenisówki. Możecie też zrobić rodzinne, ręcznie malowane kubki, własne magesy na lodówkę, przestrzenne puzzle, czy też oprawę na sekretny pamiętnik (np. właśnie z wakacji). Pomysłów jest aż 50, więc warto zajrzeć do książki.

Kreatywnie spędzony czas z całą rodziną jest czasem bezcennym. Wspólne dzieła łączą, a przez to budują Wasze relacje. A może wymyślicie coś, co będzie tylko "Wasze"? Coś, co będzie się kojarzyło z Waszą rodziną i będzie wspaniałą pamiątką z tych wakacji, do której chętnie będziecie później wracać.

Kreatywność zawsze w modzie Ta książka wychodzi naprzeciw potrzebom dzieciaków, które uwielbiają twórcze zajęcia techniczne i mają ogromną przyjemność z samodzielnego lepienia, wycinania, klejenia, szycia, rysowania... Satysfakcja jeszcze rośnie, gdy wykonana rzecz jest nie tylko zabawką, ale też ma jakąś wartość użytkową – może stać się prezentem, przedmiotem potrzebnym w domu czy choćby ozdobą.

Recenzowana książka - Annalees Lim "50 świetnych pomysłów jak zrobić coś z niczego", Wydawnictwo "JEDNOŚĆ", seria "Dla dzieci":

Jest TUTAJ!

opr. ac/ac

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao