Pekao
Strona główna
opoka.news opoka.photo opoka.org.pl

Drogi Darczyńco!

Witam Cię bardzo serdecznie i dziękuję za Twoje wsparcie!


Pragnę abyś wiedział, że fundusze które nam przekazujesz są dobrze wykorzystane. Nasi darczyńcy z wielką hojnością wspierają głównie cele statutowe Opoki, za co serdecznie dziękujemy!

Poniżej przedstawiam dwa nowe projekty, które realizuje obecnie Opoka:

  1. Ostatnio uruchomiliśmy innowacyjny system opoka.news, służy on do tworzenia i wymiany newsów pomiędzy wieloma podmiotami w Kościele katolickim, docelowo zaangażowanych będzie ponad 1000 podmiotów (od parafii, wspólnot zakonnych, specjalistów świeckich aż po blogerów, rekolekcjonistów i wydawców radiowych), system dynamicznie generuje nie tylko stronę główną, ale także strony z aktualnościami dla każdego autora tekstów, pozwala na wzajemne udostępnianie newsów pomiędzy autorami - w konsekwencji może to oznaczać automatycznie np. generowane strony z aktualnościami dla każdej diecezji, w pierwszej kolejności do współpracy zostaną zaproszeni Ci, którzy już funkcjonują w różnego rodzaju aktualnościach sieciowych - blogerzy, wydawnictwa, itd. - czyli społeczność internetowa.
  2. Uruchomiliśmy również nowy serwis opoka.photo. opoka.photo to nowoczesny, społecznościowy system wymiany informacji graficznych (fotografii, grafiki, obrazów), gromadzi i udostępnia pliki graficzne wszystkim instytucjom zainteresowanym współpracą, najważniejszą cechą serwisu są dwujęzyczne opisy (tagi) umożliwiające szybkie i łatwe odnalezienie potrzebnej grafiki. Może to w znacznym stopniu przyspieszyć tworzenie newsów czy dłuższych tekstów, do których dodawane są odszukane zdjęcia, serwis opoka.photo jest częścią większego systemu wymiany informacji, który jest przygotowywany przez zespół Fundacji Opoka.
  3. Nowej odsłony doczekała się także strona główna https://opoka.org.pl. Nowoczesna, responsywna i bezpieczna strona zawiera wszystkie elementy, które znajdowały się w poprzedniej wersji (w tym bibliotekę z 50 tysiącami dokumentów), współpracuje z ww. systemami opoka.news i opoka.photo a dodatkowo została rozbudowana o kilkadziesiąt serwisów tematycznych m.in. codzienną liturgię, nauczanie papieskie, ekologię, dobroczynność i wiele innych.

Opisane tu działania podjęte zostały z myślą o użytkownikach portalu Opoka. Chcemy abyś mógł odczuć, że jesteś ważną częścią Opoki, że ją współtworzysz, że pomagasz nam ją rozwijać. Potrzebujemy Twojego wsparcia! Pamiętaj, że portal Opoka tworzony jest dla Ciebie i z myślą o Tobie. Każdy Darczyńca jest naszym ogromnym wsparciem, a Twoje regularne wpłaty pozwolą nam zaplanować dalsze prace w Opoce. Bóg zapłać za Twoją pomoc!

Pamiętajmy także o wspólnej modlitwie za nas wszystkich. Za całą społeczność Opoki!

Każdemu Darczyńcy życzę z całego serca wszelkiego Dobra!


Iwona Zasucha

Fundraiser