reklama

Mądrość Ewangelii

Temat: Mądrość Ewangelii

Zaledwie kilka lat temu dość głośnych echem odbiła się akcja, w którą zaangażowało się również wiele znanych osób, „nie wstydzę się Jezusa”. Dziś na kartach Pisma świętego możemy wyczytać, jak Apostoł Narodów pisze, że nie wstydzi się Ewangelii. W świecie, w którym krzyż uchodził za zgorszenie dla Żydów a głupstwo dla pogan, św. Paweł ukazuje, że dla wierzących w Chrystusa ten sam krzyż jest Mądrością Bożą. Co więcej, prawda Ewangelii pozwala człowiekowi mieć oczy szeroko otwarte i oddawać cześć prawdziwemu Bogu, zamiast czcić bałwany.
Spoglądając na czasy współczesne, można by powiedzieć, że tak niewiele się zmieniło. Otóż z jednej strony krzyż Chrystusa jest usuwany z przestrzeni publicznej, niekiedy nawet w tak absurdalny sposób, że przerabia się zdjęcia, na których widnieje krzyż na wieżach kościołów, usuwa ze znaków, na których widniał od początku, aby tylko przypodobać się poganom, lub innowiercom. Co za tym idzie, zgodnie ze słowami Pawła Apostoła, ludzie, którzy wstydzą się Chrystusa, ci sami, którzy prawdę Ewangelii uznają za zgorszenie i głupstwo, nikczemnieją w swoich sercach. Porządek świata ustanowiony przez Stwórcę zamieniają na życie sprzeczne z naturą, dopuszczają się tego, co sam Apostoł nazywa zboczeniem.
Jakże więc postępować względem tak spoganiałego świata? Czyż nie trzeba powrócić do nauki Apostoła? Trwać mocno w łasce i mądrości Bożej? Bronić i nie tylko nie wstydzić się, ale być dumnym i głosić porę i nie w porę przesłanie Ewangelii, która ukazuje nam Boga miłości, a nie wypaczoną miłość absolutyzuje i ubóstwie?

SŁOWO BOŻE W PRAKTYCE
Przez całe lata próbowano ludziom wmówić, że postęp, nauka i nowoczesność zastąpią wiarę, religię i Ewangelię. Przeciwstawiano osiągnięcia techniki temu, co mówi Pismo Święte. Tyle, że świat pozbawiony Boga, odrzucają dogmaty prawdziwej wiary i religii, wytworzył swoje, które nawet dla ludzi nieuczonych, a prawych, przeczą nie tylko osiągnięciom nauki, ale nawet zdrowemu rozsądkowi.

PYTANIE DLA ODWAŻNYCH
Czy dumny jestem z Ewangelii?

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao