Zmartwychwstanie

Temat: Zmartwychwstanie

Pismo święte jasno i wyraźnie mówi nam, że jeśli tylko w tym życiu nadzieję pokładamy w Chrystusie, to jesteśmy bardziej niż inni godnymi politowania. Oznacza to ni mnij ni więcej, jak to, że chrześcijaństwo bez wiary w życie wieczne jest zwyczajnie żałosne. Być może właśnie tak żałośnie wygląda obraz chrześcijaństwa w niektórych środowiskach, gdyż zabrakło w nim najważniejszego – wiary w najważniejszą obietnicę, jaką daje nam Chrystus. Są bowiem wierni, którzy będą troszczyć się o kulturę chrześcijańską, ekologię, a nawet sprawiedliwe stosunki społeczne, ale bez wiary w życie wieczne, trudno będzie mówić w ogóle o chrześcijaństwie.
Niektórzy odrzucając życie wieczne wskazują na to, że troska o doczesność pochłania ich całkowicie, że nie czują potrzeby wiary w tę rzeczywistość, która ma nadejść. Jednak Zbawiciel daje dziś nam wszystkim mocną lekcję dotyczącą wieczności. Oto zostaliśmy stworzeni do życia wiecznego. Nie do nas należy wybór, czy chcemy zmartwychwstać, czy też nie. Zmartwychwstania dostąpi każdy. Ten dobry i ten zły. Jednak różnica będzie zasadnicza. Ten, kto pełnił dobre czyny, pójdzie na zmartwychwstanie życia, ten zaś kto pełnił złe czyny na zmartwychwstanie potępienia.
Wiara w sprawiedliwość po śmierci jest jednym z fundamentów naszej wiary. Nie tylko dlatego, że na tym świecie darmo nam szukać prawdziwej sprawiedliwości, ale ze względu na nadzieję przebywania w wieczności razem z Tym, Który pierwszy nas umiłował. Bóg stworzył nas do nieśmiertelności. Zatem nie decydujemy poprzez nasze życie na ziemi, czy będziemy żyć wiecznie i czy zmartwychwstaniemy, ale żyjąc z Bogiem lub wbrew Bogu decydujemy jak będzie wyglądała nasza wieczność.

SŁOWO BOŻE W PRAKTYCE
Jezus bardzo wyraźnie w dzisiejszej Ewangelii mówi nam, że wypowiada się autorytetem Boga. Przychodzi do nas z woli Ojca i pragnie, abyśmy przyjąwszy Jego orędzie kroczyli drogą wiodącą do życia w pełni szczęścia i miłości. On Zbawiciel pragnie uchronić nas przed wiecznym potępieniem.

PYTANIE DLA ODWAŻNYCH
Czy pamiętam o prawdzie wiary w zmartwychwstanie?

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao