”Nie mam srebra ani złota”

Temat: ”Nie mam srebra ani złota”

Apostołowie, którzy w świątyni spotkani chromego od urodzenia mimo ubóstwa materialnego, dali temu człowiekowi więcej, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Dary Boże bowiem zawsze są bardziej hojne, niż w naszym zamyśle śmielibyśmy kiedykolwiek o nie poprosić. Bóg bowiem nie przychodzi do nas ani nie posyła swych uczniów ze skąpą jałmużną. On daje z obfitości Swego serca, jeśli nawet my nie dajemy Bogu wszystkiego, co powinniśmy Mu oddać. Ludzie często zniechęcają się i tracą wiarę, gdyż nie otrzymali tego, o co prosili. Niekiedy są to nie tylko prośby, ale wręcz błagania. O ratunek, zdrowie, nawrócenie bliskiej osoby. Modlitwy i błagania zanoszone przed Boga tron mogłyby wiele powiedzieć o współczesnych bolączkach, jakie trawią ludzkość naszych czasów. Mało kto jednak rozumie, że Bóg nie jest instancją odwoławczą od wyroków sądu, diagnoz lekarzy czy w sprawach pracy. Bóg jest Ojcem i chce, abyśmy tak Go traktowali.
Traktować Boga jak Ojca, to owszem, mówić Mu o wszystkim, co dla nas ważne, ale to przede wszystkim wytworzyć więź miłości. Być gotowym, że niekiedy On sam będzie miał inne plany na nasze życie, niż my sami, nawet jeśli w te plany wpisane będą ludzkie dramaty i cierpienia. Ów człowiek z dzisiejszego pierwszego czytania cierpiał prze tyle lat. Co więcej nauczył się radzić sobie z własnym kalectwem i nie oczekiwał ani od Boga ani od bliźnich nic innego, jak wsparcia materialnego. Jednak Bóg postanowił nie tylko dać mu zdrowie i przywrócić sprawność. On sprawił, że ten człowiek stał się dla wszystkich ludzi następnych czasów i pokoleń żywym świadectwem Bożej mocy i potęgi wiary.

SŁOWO BOŻE W PRAKTYCE
Jakby zaś tego było jeszcze za mało, z całą pewnością ów cud spowodował umocnienie jego wiary. Ukierunkowanie na Chrystusa, Który dla nas umarł i zmartwychwstał. Tak więc również my, kiedy o coś prosimy, musimy być świadomi, że Bóg odpowie z miłością, ale na pewno nie ograniczy się do oczekiwanej przez nas jałmużny.

PYTANIE DLA ODWAŻNYCH
Czy ufam w Bożą hojność?

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama