Dlaczego wierzymy?

Temat: Dlaczego wierzymy?

Pytanie, jakie Zbawiciel postawił faryzeuszom kompletnie wprawiło ich w zakłopotanie. Skąd pochodzi chrzest Janowy? Dla własnej wygody i uniknięcia kompromitacji byli gotowi uznać owe masowe nawrócenia nad Jordanem za dzieło wyłącznie ludzkie, ale mieli świadomość, że oburzony lud zwróciłby się wtedy nawet przeciwko nim, uznanym autorytetom w sprawach religijno moralnych. Wszak to, co działo się nad Jordanem było ewidentnym znakiem z nieba, że Mesjasz nadchodzi. Zatem najbardziej użyteczna odpowiedź z ich punktu widzenia nawet nie wchodziła w grę. Może zatem przyznać ludziom rację, że ich zmysł wiary prowadził ich do przyjęcia chrztu i nawrócenia? Wtedy jednak musieliby uznać, że faktycznie Jezus jest Mesjaszem. To zaś sprawiałoby, że ich postawa oznaczała odrzucenie Tego, Którego Bóg posłał Swojemu ludowi.
Trafne pytania Jezusa wiele razy wprawiały w zakłopotanie faryzeuszy. To jednak wcale nie sprawiało, że przemyśleliby oni swoją postawę, przystąpili do ichPana w szczerości serca poszukując odpowiedzi na swoje wątpliwości. Spośród nich jedynie Nikodem zdobył się na nieco odwagi, aby nocą przyjść do Jezusa i porozmawiać z Nim. Gamaliel przestrzegał przed prześladowaniem apostołów, aby się nie okazało, że Sanhedryn walczy z Bogiem. Szaweł z Tarsu natomiast musiał osobiście zostać powalony na ziemię przez Zmartwychwstałego, aby poszukał odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak naprawdę prześladuje uczniów Pańskich.

SŁOWO BOŻE W PRAKTYCE
Jezus różnymi drogami prowadzi do siebie ludzi. Tych poszukujących, wątpiących, ale także tych pewnych swego i zdeterminowanych w swym sercu, aby iść twardo raz obraną drogą, nawet, jeśli nie okazuje się ona być drogą wiodącą do Boga. Jednak na nic zda się ów ogrom łaski Bożej, jeśli będziemy odrzucać wszystkie znaki z nieba, jeżeli będziemy przepędzać z naszego życia tych, którzy głoszą na Dobrą Nowinę, lub jak faryzeusze, zasłaniać się niewiedzą, gdyż odpowiedź na prosto stawiane pytania wymagałaby od nas deklaracji domagających się zmiany naszego życia.

PYTANIE DLA ODWAŻNYCH
Czy mam odwagę szukać odpowiedzi na stawiane przez Jezusa pytania?

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao