Zapomniany Bóg

Temat: Zapomniany Bóg

Rzadko na kartach Ewangelii spotykamy takie epizody, jak dziś, gdy uczeni w Piśmie bądź faryzeusze, szukając jakby można było podchwycić Jezusa w mowie milkną po Jego wypowiedzi i co więcej, przyznają mu rację. Cóż stało się, że ci, którzy sprzeciwiając się Mistrzowi z Nazaretu, pochwalili Jego wypowiedź? Okazuje się, że niekwestionowaną prawdą o której przypomniał Zbawiciel okazało się największe z przykazań. Przykazanie miłości Boga nade wszystko. Jezus, Który uzdrawiał w szabat, usprawiedliwiał łuskanie kłosów, wskazywał na ogrom ludzkiego cierpienia, któremu przychodził zaradzić i co więcej, stał się lekarzem ciał i dusz ludzkich na pytanie o najważniejsze z przykazań bez wahania odpowiada, że to miłość Boga. To dla miłości Boga odpuszcza grzechy, to z miłości do Boga uczy ludzi prosić tak, aby było im dane. Wszak całe stworzenie zostało uczynione dla chwały Bożej.
Po dwóch tysiącach lat, człowiek wziął w swoje ręce naukę Bożą i pozmieniał priorytety. Dziś nawet wielu uważających się za katolików skoncentrowało się na człowieku w taki sposób, że Bóg został usunięty z pierwszego miejsca ich starań, nie mówiąc już o miłości. Jakże często słyszy się, że nie ważne jak i w co ktoś wierzy, ale ważne jakim jest człowiekiem. W miejsce miłości Boga i nawet już miłości bliźniego ludzie uczynili sobie bożka tolerancji, mającego sankcjonować wszystko, cokolwiek im przyjdzie do głowy, włącznie z grzechem. Jedynym wyjątkiem jest właśnie chwała Boża i wierność Chrystusowi, bo one postrzegane są jako zagrożenie dla tej świeckiej religii.

SŁOWO BOŻE W PRAKTYCE
Ludzie, którzy uczynili sobie nową wiarę, przepełnioną humanizmem dziwią się, że wojen zamiast ubywać to przybywa, a nienawiść człowieka do człowieka zatacza coraz szersze kręgi. Przypomina się przestroga św. Jana Pawła II, gdy najpierw pytał, czy człowiek może powiedzieć Bogu „nie”, a następnie szukając odpowiedzi powiadał, „może, ale za jaką cenę”? Odrzucenie Boga i postawienie na piedestale człowieka jest tragedią nie tylko naszych czasów. To zaburzenie ustanowionej przed wiekami hierarchii przykazań tworzy na naszych oczach nową wieżę Babel, będącą pomnikiem pychy i próżności.

PYTANIE DLA ODWAŻNYCH
Czy na pierwszym miejscu stawiam Pana Boga?

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao