reklama

Święć się Imię Twoje

Temat: Święć się Imię Twoje

Powtarzamy te słowa tyle razy odmawiając Modlitwę Pańską. Ile razy zatrzymujemy się nad nimi, aby zgłębić ich treść, aby lepiej zrozumieć, o co Jezus kazał nam się modlić zaraz na początku tej pięknej modlitwy? Imię Boże jest święte. Jednak jakże często zapominamy o tym. Nie tylko II przykazanie redukujemy do szybkiego przypomnienia sobie ile razy powiedzieliśmy „Jezus Maria”, ale zupełnie zapominamy, że powołując się na Boga, reprezentując Boga, okazując Bogu należny szacunek w naszym życiu wypełniamy bądź nie owo przykazanie, stosujemy się sami do wypowiadanych słów, bądź sobie zaprzeczamy, gdy mówimy „święć się Imię Twoje”.
Nasze lekceważenie świętego Imienia Boga okazujemy na wiele sposobów. Najczęstszy, dotykający niestety nawet ludzi uważających się za wierzących, to magiczne powtarzanie, nie ważne czy chodzisz do Kościoła, nie ważne czy wierzysz w Boga, ważne jakim jesteś człowiekiem. Tak, jak gdybyśmy chcieli powiedzieć, Bóg jest nie ważny, nie ważne jest oddawanie Mu czci, zupełnie nieistotne, czy będzie się święciło Jego Imię.
Wczytując się w dzisiejszą liturgię słowa od razu widzimy, że jest dokładnie odwrotnie. Bóg dokonuje wielkich rzeczy, sprawia cuda, aby Jego Imię święciło się pośród ludów i narodów. On zaprasza wszystkich na Swoją ucztę, ale domaga się odpowiedniej szaty. To my mamy dostosować się do zapraszającego, a nie On do nas. My mamy pokutować za grzechy i nawracać się, a nie obwieszczać, że od tej pory czegoś nie będziemy uznawali za grzech.


SŁOWO BOŻE W PRAKTYCE
Pośród wielu nieszczęść jakie powodujemy w życiu w odniesieniu do Boga, z jednej strony jest minimalizowanie naszego czasu poświęconego Bogu, banalizowanie Boga, z drogiej, co nawet łatwo zauważyć w Internecie, spamowanie Bogiem. Wrzucanie w internetowe śmieci świętych postaci, a nawet Pana Jezusa i Matkę Najświętszą. „Święć się Imię Twoje” zobowiązuje. Nie tylko do głoszenia w porę i nie w porę, ale także, a może przede wszystkim do czci i szacunku okazywanych Bogu.

PYTANIE DLA ODWAŻNYCH
Czy szanuję i czczę Imię Boże?

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao