reklama

Częstochowska Pani

Temat: Częstochowska Pani

Zdarza się, że ludzie nagłaśniają i uważają za największe cuda, które w sposób widzialny dokonują się w różnych sanktuariach Europy i świata. Pielgrzymują, aby uprosić konkretne łaski w postaci uzdrowienia lub innych namacalnych znaków. Jednak jakże często największe cuda, jakie dokonują się nie tylko w sanktuariach tak licznie odwiedzanych przez pielgrzymów, ale niekiedy w zaciszu konfesjonałów parafialnych kościołów, to cuda nawrócenia. Bóg czeka na nas przez całe nasze życie, aby doprowadzić nas do siebie. Daje nam niezliczone szanse, aby tylko odnaleźć prawdziwą drogę, która doprowadzi nas do całej prawdy o Bogu, człowieku i świecie.
Jasna Góra jest szczególnym miejscem na mapie naszych pielgrzymek. To właśnie tam, do Tronu Pani Jasnogórskiej pielgrzymują liczne zastępy ludzi, aby uczcić jej święto, by w ciągu rekolekcji w drodze wsłuchiwać się w głos katechez, aby właśnie w drodze do Matki usłyszeć lepiej, jak wzywa nas podobnie jak sługi w Kanie Galilejskiej, aby uczynić wszystko, cokolwiek powie nam Jezus.
Jasnogórska Pani jest dla nas wielkim darem od Boga. Św. Jan Paweł II powiedział kiedyś, że tam zawsze czuliśmy się wolni. Oto przecież Najświętsza Panienka uprasza nam dar dobrego rozumienia wolności. Uczy nas zawierzenia Bogu i nieustępowania nawet w obliczu przeważającej siły wroga. Ona dodaje nam sił i przypomina, że Bóg zawsze współdziała we wszystkim dla ich dobra z tymi, którzy Go miłują, tak jak współdziałał z nią, w dziele zbawienia świata.

SŁOWO BOŻE W PRAKTYCE
Miesiąc sierpień i maryjne uroczystości tego czasu uświadamiają nam, że mamy w Maryi potężną orędowniczkę, która oprowadzi nas do Swego Syna. Ona wyprasza nam niezliczone łaski i uczy, jak dobrze odpowiadać ma Boże wezwanie do pójścia drogą Prawdy, Dobra Piękna i Miłości. Maryja jest naszą przewodniczką na szlaku ziemskiej pielgrzymki do Domu Ojca, bo to przecież ona pierwsza bezbłędnie przeszła tę drogę, która doprowadziła ją do nieba.

PYTANIE DLA ODWAŻNYCH
Czy Maryja jest moją przewodniczką do nieba

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao