Szczęśliwi uczniowie

Temat: Szczęśliwi uczniowie

W naszym codziennym życiu sami wiele razy chcielibyśmy znaleźć się na miejscu uczniów Zbawiciela i osobiście zobaczyć, doświadczyć wszystkiego, co czuli, słyszeli i widzieli, kiedy Słowo Wcielone chodziło po ziemi. Przecież tylu ludzi powiada, że gdyby zobaczyli jakiś cud, gdyby w ogóle mogli zobaczyć Jezusa, na pewno by uwierzyli. Jednak czytając Ewangelię widzimy, że to wszystko nie jest takie proste. Po pierwsze, ci, którzy byli świadkami nawet wskrzeszenia Łazarza, nie nawrócili się, ale oprócz postanowienia zabicia Zbawiciela, postanowili też zabić Łazarza, gdyż jego życie było jawnym znakiem, któremu nie potrafili zaprzeczyć. Ludzie, którzy jedli chleb do sytości nie pojawili się na Drodze Krzyżowej, aby ująć się za Mistrzem z Nazaretu, a cudownie uzdrowieni nie stanęli pod krzyżem.
Zapewne nikt z nas nie ma wątpliwości, że słowa Jezusa, jakie skierował do uczniów są do głębi prawdziwe. Nie mamy też raczej wątpliwości co do faktu, że sami chcielibyśmy naocznie przekonać się o nauczaniu Zbawiciela i choć przez chwilę znaleźć się tam, gdzie dokonywało się nasze zbawienie. Zazdrościmy być może niekiedy tym, którzy mieli taką możliwość, podczas kiedy umykają nam dwie niezwykle ważne sprawy.
Po pierwsze, my też mamy swoje chwile, które są dane tylko nam. Momenty, gdzie bez cienia przesady można by o nas powiedzieć, że jesteśmy błogosławieni, wybrani, uhonorowani przez Boga. Marząc o zobaczeniu Pana twarzą w twarz nie dostrzegamy, jak przychodzi do naszego życia na inne sposoby i mówi nam to samo, co powiedział uczniom.

SŁOWO BOŻE W PRAKTYCE
Po drugie, Jezus mówił też, że od tego, komu więcej dano, więcej wymagać się będzie. Zatem pragnąc jeszcze więcej łask, wątpiąc w te, które otrzymujemy, i żałując że nie możemy stanąć pośród uczniów Zbawiciela, tracimy w sposób niepowtarzalny chwile szczególnej obecności Pana pośród nas. Warto więc doceniać otrzymywane tu i teraz łaski, dostrzegać bliskość Pana, kiedy jest w naszym sercu, umacniać wiarę, kiedy ku temu czas, aby nie stracić takich chwil, o jakich mówi dzisiejsza Ewangelia.

PYTANIE DLA ODWAŻNYCH
Czy dostrzegam obecność Boga w moim życiu?

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao