Owoce Ducha

Temat: Owoce Ducha

Wiadomo nie od dziś, że po owocach poznaje się nie tylko drzewo, ale także to, z jakiego ducha czerpiemy do życia. Pismo święte wielokrotnie, także w dzisiejszej liturgii słowa przestrzega nas przed postępowaniem za Duchem tego świata. Tylko Duch Święty prowadzi nas drogami, na których doświadczając Bożej opieki i błogosławieństwa możemy wydać prawdziwie dobre owoce. „Miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie” – oto są owoce Ducha Świętego. Jak zatem można upatrywać Ducha Bożego tam, gdzie króluje nieczystość, rozwiązłość, nieumiarkowanie, pijaństwo, hulanki i inne
Czasem można mieć wrażenie, że to nie my wsłuchujemy się w głos Ducha Świętego ale domagamy się, aby Duch Święty nie tylko autoryzował szalone wybory współczesnych czasów, ale ponadto sprawiał, aby zło wydawało dobre owoce, aby człowiek mógł bez skrępowania decydować o tym, co dobre a co złe.
Niestety taka właśnie sytuacja miała miejsce w przypadku faryzeuszów. Nie tylko że tłumaczyli sobie Objawienie na swój sposób, zapominając od Kogo ono pochodzi, ale ponadto sprzeciwiali się Jezusowi, Który przyszedł, aby wypełnić wszystkie przepisy Prawa oraz nadać im nowe znaczenie spoglądając na nie przez pryzmat miłości.

SŁOWO BOŻE W PRAKTYCE
Grzech pychy leży u podstaw odrzucenia prawdziwej nauki Zbawiciela n rzecz własnego wyobrażenia o niej. To także ma miejsce w dzisiejszych czasach. Wydaje się czasem nam ludziom, że jeśli ustanowimy jakieś prawo wbrew Bogu, że jeśli zastraszymy głosicieli słowa, aby milczeli i nie wypowiadali się na temat Ewangelii, że tym samym zmusimy Boga do przyjęcia naszego punktu widzenia. Tymczasem to my powinniśmy zaprawiać się w pokorze, wsłuchiwać się w Słowo Boże, starać się je rozumieć i wypełniać, nie zaś zmieniać według własnych pożądliwości.


PYTANIE DLA ODWAŻNYCH
Czy gotów jestem trwać w nauce Pana?

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao