reklama

Pochłonięci pracą

Temat: Pochłonięci pracą

Pierwsze rozesłanie apostołów stało się dla nich prawdziwą szkołą wiary. Nie tylko poprzez doświadczenie żywego kontaktu z tymi, którym zwiastowali Królestwo Boże, ale także poprzez doświadczenie łaski, która nieustannie im towarzyszyła. Cuda dokonywane w Imię Jezusa, wypędzane demony, ale nade wszystko żywa obecność Boga, który błogosławił temu przedsięwzięciu sprawiały, że wracając do Jezusa uczniowie zapragnęli podzielić się z Nim tym doświadczeniem, które zdobyli głosząc Królestwo. Co ciekawe, Ewangelia odnotowuje tak oczywisty fakt, że Jezus zaleca uczniom odpoczynek.
Kiedy człowiek poświęca się Bożym sprawom, jego własne, osobiste stają się mniej ważne. Każdy człowiek musi odpoczywać. Inaczej nie jest w stanie efektywnie pracować, ale pragnienie Dobrej Nowiny, o jakim pisze Ewangelista wymusza jakże często całkowite poświęcenie, nawet kosztem własnego odpoczynku czy chwil wolnego czasu. Sprawa Królestwa Bożego to nie tylko przecież zaangażowanie na wzór nawet najbardziej odpowiedzialnej pracy. Głoszenie Ewangelii dokonuje się bowiem poprzez całe nasze życie. Jako uczniowie Zbawiciela ewangelizujemy bądź oddalamy od Pana nie tylko słowem, ale także, a może przede wszystkim naszą codzienną postawą.
Sama ewangelizacja jest dziełem Boga. Bez pomocy Ducha świętego nie możemy przecież nawet wyznać, że Jezus jest Panem. Jednak doświadczając radości i smutków, sukcesów i niepowodzeń w głoszeniu Królestwa nie możemy zapominać o tym, aby nieustannie powracać do Jezusa.

SŁOWO BOŻE W PRAKTYCE
Tak, jak nie da się oddzielić naszej wiary od zadań, jakie wykonujemy w życiu, tak też nie da się wyłączyć zasad życia według Bożego prawa na czas wypoczynku. Zwrócenie uwagi przez Zbawicela uczniom, aby nieco wypoczęli jest więc dla nas okazją nie tylko do przypomnienia sobie o konieczności pełnego zaangażowania w Jego Imię, ale też okazją do tego, ale pamiętać o słowach Pisma, że czy jemy czy pijemy czy cokolwiek innego czynimy, mamy to czynić na chwałę Bożą.

PYTANIE DLA ODWAŻNYCH
Czy wszystko czynię na chwałę Bożą?

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao