reklama

Prawdziwe nawrócenie

Temat: Prawdziwe nawrócenie

Z Bożą pomocą dożyliśmy kolejnego Wielkiego Postu. Mogło by się zdawać, że dopiero śpiewaliśmy kolędy. A już dziś zabrzmią słowa kapłana „prochem jesteś i w proch się obrócisz” oraz „nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Usłyszymy te słowa już po raz kolejny w naszym życiu. Dla jednych będzie to kolejne postanowienie poprawy, być może wyproszona na klęczkach ojca czy matki decyzja, aby zerwać z nałogiem, zaprzestać życia w grzechu i przygotować się do ślubu kościelnego, lub z drżeniem serca podjęte postanowienie pogodzenia się z kimś, z kim być może od lat nie zamieniliśmy nawet jednego słowa i gniewamy się oskarżając się wzajemnie o wyrządzone sobie przed laty krzywdy.
Dla innych ów Wielki Post mimo wysiłków ograniczenia sobie przyjemności czy pożywienia będzie jedynie okazją do odchudzenia się, zorganizowania lepiej swojego dnia pracy, czy też zajęcia się w bardziej dokładny io uczciwy sposób swoimi obowiązkami. Jednak całkiem sporą grupę będą stanowić i tacy „wierni”, którym ten Wielki Post w niczym nie będzie przeszkadzał. Odwiedzą kolejne dyskoteki, w Środę Popielcową i Wielki Piątek przypomną sobie dopiero popołudniu słuchając radia lub przeglądając internet, że katolików obowiązuje post ścisły, ale usprawiedliwią się szybko, że to przecież są sprawy drugorzędne, bo najważniejszy jest tzw. dobroludzizm, oczywiście definiowany prawami tzw. mniejszości i tolerancją.
Dla wielu nazywających siebie katolikami męka Chrystusa, Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale czy wielkopostne rekolekcje będą znakiem zaściankowości i brakiem zrozumienia dla współczesnego otwarcia. Znajdą się i tacy, którzy wielkopostne praktyki zaliczą do reliktu przeszłości właściwego „moherowej Polsce” i podeprą to jeszcze zmanipulowanymi cytatami znalezionymi w Internecie, powołującymi się na samego Ojca Świętego.

SŁOWO BOŻE W PRAKTYCE
Jeśli czytamy te słowa, to z całą pewnością nie jest to pierwszy Wielki Post w naszym życiu. Nie wiemy jednak, czy nie ostatni. Bóg dając nam czas łaski i nawrócenia daje nam kolejną w naszym życiu szansę na prawdziwe nawrócenie.

PYTANIE DLA ODWAŻNYCH
Czy skorzystam z tej szansy?

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao