Zdarzyło się pod Damaszkiem

Temat: Zdarzyło się pod Damaszkiem

Dzisiejsza Liturgia Słowa przypomina nam wydarzenie, bez którego aż trudno sobie wyobrazić rozwój Kościoła i jego wyjście do pogan. Nawrócenie św. Pawła pod Damaszkiem stanowi punkt zwrotny w życiu Szawła z Tarsu, ale także zapoczątkowuje serię wydarzeń, które doprowadzą do wyjścia Kościoła do pogan. Co ciekawe, na owo naczynie wybrane Zbawiciel nie wybiera nikogo z grona Dwunastu, nie stawia na apostołów, którym raz jeszcze tłumaczył tajemnicę zbawienia w drodze do Emaus, ale wybiera prześladowcę, który jechał właśnie aby aresztować i wydać na stracenie uczniów Zbawiciela.
Tajemnice Bożego powołania są niezgłębione. Po pierwsze dlatego, że Bóg nikogo nie skreśla, ale nie tylko daje każdemu szansę na nawrócenie lecz ponadto walczy o najbardziej zbłąkane ludzkie dusze, nie rezygnuje z dotarcia do nas ze Swoim planem zbawienia, ale na różne sposoby przemawia do nas, podnosi z upadku i przypomina, że On jest Tym, Który zwyciężył świat.
Jezus także dziś, obecny pośród nas w Najświętszym Sakramencie, przynagla nas Swoją miłością. Poucza o Ojcu i prowadzi drogami zbawienia.

SŁOWO BOŻE W PRAKTYCE
W życiu każdego z nas zapewne mieliśmy spotkanie podobne do tego, które św. Paweł przeżył pod Damaszkiem. Jezus spotkał nas i może powalił na ziemię. Postawił trudne pytanie i pokazał, że pozwala się znaleźć. Jezus z nas nie zrezygnował, ale prawdziwe

PYTANIE DLA ODWAŻNYCH
jest takie, czy ja nie zrezygnowałem z Jezusa?

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao