Droga, prawda i życie

Temat: Droga, prawda i życie

Każda droga prowadzi w jakimś kierunku. Zdąża do jakiegoś celu. Owszem, są ślepe uliczki, z których trzeba zawracać, są uliczki wąskie tak bardzo, że wjechawszy w nie można jechać już tylko do przodu. Są też przestronne autostrady, które pozwalają na rozwijanie dużych prędkości i mimo, że mają po kilka pasów ruchu też przez dziesiątki kilometrów nie dają szansy na zmianę kierunku jazdy. Dziś w Ewangelii Zbawiciel mówi nam, że jest drogą, prawdą i życiem. Warto więc zapytać się samych siebie, jaką drogą jest Jezus?
Z całą pewnością Jezus jest drogą, która wiedzie do określonego celu. Drogą, która potrafi być kręta i trudna do przebycia, na której obowiązują liczne ograniczenia, ale jest drogą najpewniejszą i gwarantującą dotarcie tam, gdzie chcielibyśmy spędzić całą wieczność. Kto podróżował wąskimi, krętymi drogami, ten wie, że wymagają od nas one kunsztu i skupienia, ale już nawet w czasie podróży gwarantują niezapomniane widoki i zachęcają do dalszej podróży, bo skoro trasa jest tak urocza, co musi kryć się po dotarciu do celu?
Właśnie dlatego Jezus oprócz tego, że sam określił się jako droga, powiedział też o sobie, że jest prawdą. On bowiem ukazuje nam całą prawdę zarówno o doczesnej pielgrzymce życia, jak też o tym, co czeka nas po dotarciu do celu.
Jezus jest też życiem, bo tylko w Nim możemy spełnić się i znaleźć prawdziwe szczęście. Jest jedynym, Który daje nam gwarancję życia wiecznego, i to razem z Nim w niebie.

SŁOWO BOŻE W PRAKTYCE
Jezus jako droga, prawda i życie jest jedynym sensem i celem naszego życia. On sam towarzyszy nam w tej ziemskiej podróży i On podnosi nas z upadku, oraz koryguje naszą trasę, kiedy zaczynamy zbaczać i ulegamy pokusie wjazdy na szeroką i przestronną drogę, ale wiodącą w przeciwnym kierunku. Tylko Jezus jest gwarantem, że kto Jemu zaufa, wstydu nie zazna na wieki.

PYTANIE DLA ODWAŻNYCH
Czy Jezus jest także moją drogą, prawdą i życiem?

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao