Wniebowzięta

Temat: Wniebowzięta

Bóg wynagradza za wierną służbę Jemu w sposób jaki nam ludziom wydaje się wręcz nieprawdopodobny. Wniebowzięcie Matki Bożej jest jednak nie tylko uhonorowaniem Tej, Która stała się Nową Ewą i mogąc w sposób wolny i nieobciążony słabością, jaką powoduje grzech, dać odpowiedź Bogu, który powołał ją do Boskiego macierzyństwa, udzieliła odpowiedzi innej, niż pramatka Ewa, ale jej wniebowzięcie jest znakiem nadziei dla nas wszystkich. Oto Maryja jako pierwsza dostępuje chwały nieba w takim stopniu, w jakim odpowiedziała Bogu „tak”. Ona, która nie popełnia żadnego grzechu jako pierwsza odbiera w pełni nagrodę, jaką Bóg przygotował dla tych, którzy Go miłują.
Wniebowzięcie Maryi jest też potwierdzeniem Bożych planów względem, człowieka. Najwyższy powołał nas bowiem do szczęścia wiecznego. Do życia w ciele i duszy i to życia na wieki z Nim w niebie. Nasza niepewność jutra, nasze doświadczenie przemijania w Maryi musi zostać odczytane w zupełnie nowy sposób. Maryja, która została z ciałem i duszą wzięta do nieba, przeszła przez całą drogę ludzkiego losu, doświadczając wszystkiego, co może spotkać człowieka. Jednak jej zawierzenie Bogu, zaufanie, jakie składała w woli Najwyższego sprawia, że my także zachęceni jesteśmy aby podążać jej śladem. Jeśli wytrwamy, jeżeli będziemy wierni Bogu, z Jego pomocą i orędownictwem Maryi wejdziemy do chwały nieba.

SŁOWO BOŻE W PRAKTYCE
Bóg powołał nas do świętości. Maryja tę świętość już osiągnęła i oręduje za nami w niebie. Ona jest tą, która odpowiadając na Boże powołanie uczyniła to w sposób doskonały. Wpatrując się w jej przykład i wzywając jej orędownictwa, mamy pewność, że na drodze zbawienia nie zabraknie nam matczynej opieki najczulszej z matek.

PYTANIE DLA ODWAŻNYCH
Czy kocham Matkę Bożą?

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao