reklama

Wiara i tradycja

Temat: Wiara i tradycja

Jak daleko może różnić się interpretacja słów wypowiedzianych przez Boga od ich pierwotnego znaczenia, daje nam przykład dzisiejsza Ewangelia. Tak wiele razy mówi się nam, że jeśli nie żyjemy zgodnie z tym, w co wierzymy, to zaczynamy wierzyć w to jak żyjemy. Jest w tym powiedzeniu jakaś głęboka prawda. Jest też pokusa, aby nasze rozumienie Bożych wymagań przetłumaczyć i zmienić po swojemu. Zaczynamy więc Pismo święte zmieniać i dostosowywać do naszego życia, zamiast nasze życie przemieniać, aby toczyło się zgodnie z Bożym prawem.
Jezus powiedział kiedyś, że Jego brzemię jest słodkie i lekkie. Jak zatem zrozumieć, że bronimy się przed wymaganiami, jakie stawia nam Zbawiciel? Chcemy uważać się za wierzących, ale w wielu dziedzinach kwestionujemy Boże prawo i zaczynamy jeszcze usprawiedliwiać swoje postępowanie? Gdzie leży problem w naszej wierze i zaufaniu Panu, że nasze życie i postępowanie tak bardzo różni się od tego, czego oczekuje od nas Pan Bóg i na dodatek my sami jeszcze nie widzimy w tym problemu?
Głównym problemem jest chyba brak ufności w Bogu. Owszem, chcemy, aby nas nikt nie zabił, nie okradł, aby współmałżonek był nam wierny, ale dlaczego od razu tak rygorystycznie wymagać od siebie? Dlaczego nie uznać po prostu, że jesteśmy słabi i grzeszni, a zatem trzeba nam jakoś dogadać się z tym grzechem, znaleźć jakiś modus vivendi, bo jak nie, to grozi nam radykalizm, a to według dzisiejszego kanonu poprawności politycznej największa zbrodnia.

SŁOWO BOŻE W PRAKTYCE
Trudno nam się do tego przyznać, ale Bóg wzywa nas właśnie do tego, abyśmy bylin radykałami. Tak, mamy w sposób radykalny kochać i dawać świadectwo o Chrystusie. Gdyby właśnie nie ów radykalizm miłości nie byłoby żadnych męczenników, a świat już dawno zapomniałby o chrześcijaństwie. Tymczasem Pan Jezus mówi, że kto wytrwa ten będzie zbawiony. Przestrzega przed prześladowaniami, ale sam idzie na krzyż, aby dać świadectwo Prawdzie. Czy zatem my sami mamy lepsze, bardziej wiarygodne sposoby, aby zmieniać świat? Czy godzi nam się pod pozorem uaktualniania czy dostosowania zmieniać Boże Prawo i tak nauczać?

PYTANIE DLA ODWAŻNYCH
Czy nauczam wiernie nauki Jezusowej?

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao