Konkurs bajkopisania o Krzywym Lesie rozstrzygnięty

Zakończył się konkurs na napisanie bajki o Krzywym Lesie, zainicjowany przez Fundację PGE i Fundację Zaczytani.org, skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych w całym kraju. Nagrody dla laureatów ufundowała Fundacja PGE.

Konkurs został ogłoszony 22 listopada 2021 r. i trwał do 12 grudnia 2021 r. Mogły w nim wziąć udział grupy dzieci liczące od 3 do 25 osób wraz z pełnoletnim opiekunem, będącym przedstawicielem placówki oświatowej, opiekuńczej lub wychowawczej.

PGE od 21 lat realizuje program „Lasy Pełne Energii”, w ramach którego od ponad 2 lat wspiera także rewitalizację pomnika przyrody „Krzywy Las”. Jest to miejsce, które ma klimat tajemniczości i idealnie nadaje się do umiejscowienia w bajce. W zorganizowanym przez Fundację PGE konkursie wpłynęło ponad 90 prac, z których każda została zilustrowana w wyjątkowy sposób - powiedział Zbigniew Kajdanowski, prezes zarządu Fundacji PGE.

Czytanie to jeden z najpiękniejszych sposobów na budowanie w ludziach wrażliwości na los drugiego człowieka, zwierząt i otaczającego nas świata. Poprzez konkurs bajkopisania chcemy zasiać w najmłodszych ziarno miłości do książek oraz otworzyć je na całkiem nowy i potężny świat wyobraźni, gdzie wszystko jest możliwe, a ogranicza nas jedynie nasza kreatywność - twierdzi Michał Jakub Stępień, członek zarządu Fundacji Zaczytani.org.

Jury konkursowe, w skład którego weszli przedstawiciele Fundacji PGE, Fundacji Zaczytani.org oraz Bogusław Janiszewski, znany autor bajek i znawca literatury dziecięcej, przyznało nagrody indywidualne za zajęcie I, II i III miejsca dla autorów i ich opiekunów. Dodatkowo, każda ze szkół zwycięskich drużyn otrzymała 4 000 zł na zakup książek do biblioteki.

W związku z wysokim poziomem konkursowym Fundacja PGE zdecydowała się przyznać trzy dodatkowe wyróżnienia w postaci słodkich upominków dla dzieci, oraz nagrody finansowe dla ich szkół w kwocie 3 000 zł na wyposażenie szkolnych bibliotek.

Zwycięzcy konkursu:

  • I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Świdniku, grupa pod opieką Pani Katarzyny Mankiewicz;

  • II miejsce - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dulczy Małej, grupa pod opieką Pani Joanny Szendoł;

  • III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 imienia księdza Jana Twardowskiego w Przemyślu, grupa pod opieką Pani Doroty Mykita.

Przyznane wyróżnienia:

  • Szkoła Podstawowa nr 18 im Powstańców Śląskich w Zabrzu, grupa pod opieką Pani Elżbiety Wróblewskiej ;

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym im. Alfonsa Hoffmanna w Drzycimiu, grupa pod opieką Pani Gabrieli Błażejewskiej;

  • PSP im. Janusza Korczaka w Studziankach, grupa pod opieką Pani Beaty Rapickiej.

Ze zwycięskimi bajkami oraz przygotowanymi do nich ilustracjami można zapoznać się na stronie Fundacji PGE: https://www.gkpge.pl/fundacja/aktualnosci oraz na stronie konkursu: https://zaczytani.org/konkurs-bajka-o-krzywym-lesie/.

W czerwcu 2021 roku PGE i Fundacja PGE rozpoczęły współpracę z Fundacją Zaczytani.org. Wspólnie zrealizowanych zostało kilka projektów, wśród których znalazły się m.in. zbiórka książek, utworzenie Zaczytanej Biblioteki dla seniorów oraz wolontariat pracowniczy, gdzie wolontariusze PGE wspierali seniorów podczas zajęć z biblioterapii.

« 1 »

reklama

reklama

reklama