Fundacja PGE partnerem filmu dokumentalnego o Kardynale Stefanie Wyszyńskim

Fundacja PGE wsparła realizację filmu dokumentalnego o Prymasie Tysiąclecia – Kardynale Stefanie Wyszyńskim pt. „Będziesz miłował”. Film zrealizowała Fundacja Opoka w ramach projektu „Polska energia zmienia świat”. Darowiznę na jego produkcję przekazała Fundacja PGE. Film powstał w ramach obchodów 120. rocznicy urodzin oraz 40. rocznicy śmierci, a także beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego, przypadających w 2021 roku. Premiera dokumentu w Polsce, która odbędzie się 22 lutego 2022 roku, została objęta Narodowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania niepodległości.

Film „Będziesz miłował" ma na celu przybliżenie widzom postaci bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a jednocześnie popularyzację trudnej historii Polski XX wieku. Ukazuje niezłomną postawę Prymasa Tysiąclecia wobec systemu komunistycznego oraz zaangażowanie w obronę godności człowieka.

Film został już wyemitowany w amerykańskiej sieci telewizyjnej Eternal Word Television Network (EWTN), która dociera do blisko 300 milionów gospodarstw domowych w 150 krajach świata. Telewizja ma zasięg ogólnoświatowy, ale największą liczbę stanowią odbiorcy anglojęzyczni, szczególnie w Ameryce Północnej (USA), oraz hiszpańskojęzyczni w Ameryce Południowej. Przygotowana została również wersja francuska, niemiecka, chorwacka i węgierska. Dotychczas film obejrzało około
10 milionów gospodarstw domowych poza Polską. Premiera filmu w Polsce odbędzie się 22 lutego 2022 roku w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Fundacja PGE od wielu lat jest zaangażowana w działania mające na celu pielęgnowanie patriotyzmu i kultywowanie pamięci o dziedzictwie historycznym Polski. Przyczynia się też do rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej. W ramach zeszłorocznych obchodów Roku Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Fundacja PGE zaangażowała się w projekty z dziedziny kultury i sztuki, upamiętniające osobę Kardynała. Były to m.in. projekt „Społeczna Krucjata Miłości – dziedzictwo Kardynała Stefana Wyszyńskiego”, a także wystawa malarstwa pt. „Niepodległa – Suwerenna – w hołdzie prymasowi Tysiąclecia Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu”, zorganizowana w Pałacu Męcińskich w Działoszynie.

Fundacja PGE wsparła także uroczystości związane z ustanowieniem pierwszego w Polsce Sanktuarium błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Parafii w Kobylance na terenie Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz zaangażowała się w przebudowę kaplicy pod prawą wieżą bazyliki św. Krzyża w Warszawie pod kaplicę Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Fundacja PGE partnerem filmu dokumentalnego o Kardynale Stefanie Wyszyńskim  

Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości

Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości

« 1 »

reklama

reklama

reklama