Polska sieć hotelowa Arche uruchomiła sztab pomocy dla uchodźców z objętej stanem wojennym Ukrainy. W 16 obiektach sieci oraz w Siedliskach Arche przygotowywane są miejsca dla poszukujących zakwaterowania. O pomoc mogą starać się firmy, które poszukują miejsca dla rodzin pracowników, sztaby kryzysowe uruchomione w Urzędach Wojewódzkich, fundacje i stowarzyszenia niosące pomoc potrzebującym.
Koordynatorem działań jest Aleksandra Latek-Mastalerz (Pałac i Folwak Łochów) oraz Grzegorz Orzełowski (Zamek Janów Podlaski).
Ponadto, każdy z hoteli, wytypował koordynatora, który będzie zbierał informację o pilnych potrzebach zakwaterowanych, takich jak: środki higieny, leki, żywność dla dzieci, pampersy czy ubrania. Wszystkich, którzy chcą włączyć się do pomocy, Arche zaprasza do śledzenia konta na Facebooku Fundacji Leny Grochowskiej, gdzie publikowane będą komunikaty o tym zbiórkach. Darczyńcy mogą się także zgłasza pod specjalnym numerem telefonu 535 579 491.
Jak mówi prezes Grupy Arche, Władysław Grochowski jeśli będzie taka potrzeba, przygotujemy także miejsca noclegowe w naszych salach konferencyjnych, zamówiliśmy w tym celu dodatkowe 1500 materacy.
Obecnie w Hotelach już zakwaterowano ponad 1000 osób, a kolejne miejsca są przygotowywane.
Grupa Arche posiada obecnie 16 obiektów ulokowanych w całej Polsce, tj. 4 hotele w Warszawie, Górze Kalwarii, Lublinie, Łochowie, Janowie Podlaskim, Siedlcach, 2 obiekty w Łodzi, Częstochowie, Wrocławiu, Żninie, Pile, Gdańsku. Dodatkowo w skład Grupy wchodzi Arche Siedlisko – rozlokowane w Polsce domki 4-osobowe zaadoptowane z morskich kontenerów, ulokowane w miejscowości Ujny w województwie świętokrzyskim i Piłka w śląskim.
KONTAKT:
Aleksandra Latek-Mastalerz
tel. +48 533 444 797
Grzegorz Orzełowski
tel. +48 509 512 366
-
Kontakt dla darczyńców (od 28.02):
Aneta Żochowska
tel. +48 535 579 491
-
Kontakt z mediami:
Kamil Maciąg
tel. +48 504 133 149
Źródło informacji: Grupa Arche
Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.