Nie osądzajmy innych zbyt łatwo – siódmy odcinek rekolekcji „14 przystanków”

„Łatwo czasem pochopnie stwierdzić, że ktoś jest wielkim grzesznikiem albo z daleka od Kościoła. A tymczasem często są to sytuacje wpisane w drugi upadek Chrystusa” – mówi ks. Michał Olszewski w siódmym odcinku rekolekcji wielkopostnych.

„Łatwo czasem pochopnie stwierdzić, że ktoś jest wielkim grzesznikiem albo z daleka od Kościoła. A tymczasem często są to sytuacje wpisane w drugi upadek Chrystusa. Z jednej strony są świadomym wyborem grzechu czy dróg, które nie są ewangeliczne, a z drugiej podszyte wątpliwościami wiary. Nie osądzajmy tak łatwo ani innych, ani siebie samych. Bo jeśli przez pięćdziesiąt lat szukasz i nie znalazłeś Boga albo ciągle targają tobą wątpliwości wiary, to nadzieja jest w tym, że Jezus z drugiego upadku również się podniósł” – mówi ks. Michał Olszewski SCJ w rozważaniu siódmej stacji „Drugi upadek Pana Jezusa”.

„14 Przystanków” to rekolekcje wielkopostne przygotowane przez Profeto. Jest to cykl medytacji do kolejnych stacji drogi krzyżowej, które prowadzi duet ks. Michał Olszewski SCJ i o. Michał Legan OSPPE. Odcinki rekolekcji „14 Przystanków” ukazują się w kolejne poniedziałki i czwartki Wielkiego Postu na portalu profeto.pl.

Rekolekcje Wielkopostne 2022 "14 Przystanków" – ks. Michał Olszewski SCJ – Przystanek 7
Profetopl
« 1 »

reklama

reklama

reklama