Traktować Ciało Jezusa z delikatnością – 13 odcinek rekolekcji „14 przystanków”

Ta scena zdjęcia Pana Jezusa z krzyża powinna nam uświadomić, jak traktować Ciało Pana Jezusa. Patrząc na Matkę Bolesną, pomyślmy o tych momentach w naszym życiu, kiedy traciliśmy nadzieję – mówi o. Michał Legan OSPP.

„Często mijają nas ludzie, którzy żyją, którzy chodzą po naszych ulicach, siadają przy naszych stołach, mieszkają z nami, pracują, przyjaźnią się, a są całkowicie martwi. Jak wielkiej trzeba delikatności, jak bardzo trzeba się troszczyć o ciała ludzi zmarłych w duszy, choć żyjących w ciele, jak wielkiej trzeba odwagi, żeby ich z ich krzyży zdejmować i składać w ramiona Matki – Matki, która jako jedyna potrafi się takim człowiekiem z odpowiednią czułością zająć” – mówi o. Michał Legan OSPPE w rozważaniu trzynastej stacji „Zdjęcie Pana Jezusa z krzyża”.

„14 Przystanków” to rekolekcje wielkopostne przygotowane przez Profeto. Jest to cykl medytacji do kolejnych stacji drogi krzyżowej, które prowadzi duet ks. Michał Olszewski SCJ i o. Michał Legan OSPPE. Odcinki rekolekcji „14 Przystanków” ukazują się przez okres Wielkiego Postu do Wielkiego Piątku na portalu profeto.pl.

Rekolekcje Wielkopostne 2022 "14 Przystanków" – o. Michał Legan OSPPE – Przystanek 13
Profetopl
« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama