Enea wspiera hokej na trawie

Enea została partnerem Polskiego Związku Hokeja na Trawie, obejmując jednocześnie patronatem tytularnym trzecią edycję programu „Rośnij z hokejem”. To kolejna dyscyplina sportowa, po wioślarstwie, tenisie stołowym i zapasach, którą będzie wspierać firma, angażując się również w szkolenie młodych talentów.

– U podstaw podejmowanych w Grupie Enea decyzji sponsoringowych znajduje się chęć zapewnienia zawodnikom, klubom i całym dyscyplinom sportowym jak najlepszych warunków do rozwoju i prowadzenia działalności sportowej. Systematycznie wspieramy system szkolenia najmłodszych sportowców, od lat rozwijając dziecięcą siatkówkę w ramach programu Enea Akademia Sportu czy angażując się w popularyzację tenisa stołowego i zapasów. Wierzymy, że talentów sportowych należy szukać wśród najmłodszych. Pomagają nam w tym profesjonaliści. Wspólnie z trenerami Polskiego Związku Hokeja na Trawie chcemy wprowadzać najlepszych młodych zawodników na kolejne etapy i szczeble sportowej kariery – mówi Marcin Wenzel, kierownik biura sponsoringu i zarządzania marką w Enei. 

„Enea. Rośnij z hokejem”, bo tak będzie się nazywać nowa odsłona programu, przeznaczona jest dla młodzieży uprawiającej hokej na trawie w klubach w całej Polsce. Celem programu jest identyfikacja i rozwój młodych hokejowych talentów. Przedstawiciele klubów kierują do udziału w kampach najbardziej wyróżniających się zawodników i zawodniczki. Kampy na etapie regionalnym odbędą się w pięciu różnych lokalizacjach, najlepsi wezmą udział w finałowym Kampie Ogólnopolskim w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Poza możliwością podnoszenia swoich umiejętności w profesjonalnym ośrodku szkoleniowym, młodzież zyska wiedzę z zakresu odżywiania, nawadniania oraz regeneracji, którą przekażą doświadczeni trenerzy.

– Cieszymy się, że projekt „Rośnij z hokejem” został zauważony przez tak duży podmiot jak Enea. Jesteśmy przekonani, że dzięki wsparciu takiego partnera tegoroczna edycja naszego programu zyska na jakości, co przełoży się na rozwój utalentowanych hokeistek i hokeistów - mówi Mateusz Grochal, koordynator projektu.

Programy: „Rośnij z hokejem” oraz „Hokej na piątkę” zostały zauważone przez Międzynarodową Federację Hokeja na Trawie (FIH), która rok temu przyznała PZHT nagrodę im. Theo Ykema za promocję szkolenia hokeja na trawie.

« 1 »
TAGI:

reklama

reklama

reklama

reklama