Pingpongowy PGE Narodowy 2022 z Eneą

Po trzech latach przerwy tenis stołowy wraca na największy stadion w Polsce! PGE Narodowy 4 września stanie się wielką areną tenisa stołowego! Na płycie stadionu stanie 100 stołów! Rozegrany zostanie towarzyski turniej Final 4 LOTTO Superligi Tenisa Stołowego oraz amatorskie turnieje w 10 kategoriach. Przez cały dzień odbywać się będą zajęcia z instruktorami, animacje, gry i zabawy sprawnościowe, konsultacje z dietetykami i psychologami sportu, a także spotkania ze sportowcami. Wstęp na wydarzenie jest BEZPŁATNY!

Ogólnopolskie święto tenisa stołowego

Pingpongowy PGE Narodowy to największe wydarzenie sportowe organizowane przez Polski Związek Tenisa Stołowego. Tegoroczna edycja wydarzenia będzie czwartym spotkaniem pod dachem PGE Narodowego. Wydarzenie gościło na stołecznym stadionie w latach 2017-2019, w tym roku dźwięki odbijanych piłeczek rozlegną się na PGE Narodowym ponownie, po dwuletniej, pandemicznej przerwie. W 2019 roku w wydarzeniu uczestniczyło ponad 10 tysięcy osób! W tym roku organizatorzy spodziewają się nowego rekordu.

− Tenis stołowy to sport dla każdego, niezależnie od wieku, płci czy wcześniejszych doświadczeń sportowych. Misją Polskiego Związku Tenisa Stołowego jest ukazywanie piękna dyscypliny oraz radności, która płynie z odbijania piłeczki. Ogromnie się cieszę, że po trzech latach znów możemy pojawić się na PGE Narodowym, aby z rozmachem promować tenis stołowy. Tegoroczna edycja będzie większa, głośniejsza i ciekawsza niż wszystkie poprzednie. W imieniu Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy przy stołach − powiedział Dariusz Szumacher, prezes PZTS.

Od 2021 r. sponsorem generalnym Polskiego Związku Tenisa Stołowego jest Enea, która wspiera zawodników, a także amatorów i miłośników tej dyscypliny w każdym wieku. Dodatkowo ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego i wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i medalistka igrzysk paraolimpijskich.

− Naszym celem, jako sponsora PZTS, jest budowanie efektywnego systemu szkolenia najzdolniejszych dzieci i efektywnych ścieżek rozwoju poprzez przenoszenie ich ze sportu szkolnego do klubów sportowych. Dla nas, jako firmy odpowiedzialnej społecznie, ważna jest popularyzacja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Takie wydarzenia jak Pingpongowy PGE Narodowy 2022 spełniają tę rolę, dlatego z radością zostaliśmy parterem głównym przedsięwzięcia  − powiedział Artur Murawski, dyrektor Departamentu PR i Komunikacji w Enei.

Enea zaprasza wszystkich do swojej „Strefy rodzinnej energii z Eneą”. Na zainteresowanych będą tam czekać m.in. eksperymenty chemiczne i naukowe, lego z panelami solarnymi, automaty z grami, fotobudka, symulator lotu i wiele innych.

Rywalizacja sportowa

Przy ponad 70 stołach toczyć będzie się zażarta rywalizacja dzieci i młodzieży, a także zmagania w kategorii otwartej. To będzie niesamowity widok i niezwykłe doświadczenie dla uczestników wydarzenia.

Od godziny 9:00 przyjmowane będą zapisy do turniejów w kategoriach dziewcząt i chłopców, kobiet i mężczyzn w kategoriach U12, U15, U19, U40 oraz 40+. Zmagania turniejowe rozpoczną się o godzinie 12:00. Turniej przygotowany jest nie tylko dla osób grających na co dzień w klubach tenisa stołowego, ale dla wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w pingpongowej rywalizacji.

FINAL 4 LOTTO Superligi Tenisa Stołowego

Tradycją jest, że w czasie Pingpongowego PGE Narodowego odbywają się spotkania profesjonalistów prezentujących najwyższy poziom gry. Tegoroczna edycja wydarzenia okraszona będzie towarzyskim turniejem FINAL 4 LOTTO Superligi Tenisa Stołowego. Na płycie PGE Narodowego rywalizować będą zawodnicy najlepszych męskich drużyn naszego kraju: DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki, LOTTO POLSKI CUKIER GWIAZDA Bydgoszcz, DEKORGLAS Działdowo oraz AZS AWFIS BALTA Gdańsk.

Spotkania odbędą się w dwóch rundach, pierwsza - półfinałowa, rozpocznie się o godzinie 11:00, mecz finałowy oraz o trzecie miejsce wystartują o godzinie 15:00.

Gwiazdy na PGE Narodowym

Na Pingpongowym PGE Narodowym nie zabraknie wyśmienitych sportowców. Swoją obecność na wydarzeniu potwierdzili zawodnicy naszej kadry narodowej:  Natalia Partyka i Marek Badowski.

Poza kadrowiczami, na warszawskim stadionie spotkać będzie można wyjątkowych sportowców, ambasadorów wydarzenia, którym bliskie są pingpongowe emocje, a są nimi:

Luiza Złotkowska – polska łyżwiarka szybka, trzykrotna olimpijka, brązowa medalistka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver 2010 oraz srebrna medalistka igrzysk w Soczi 2014.

Agnieszka Kobus-Zawojska – polska wioślarka, srebrna medalistka igrzysk w Tokio 2020 i brązowa medalistka igrzysk w Rio de Janeiro 2016, mistrzyni świata i Europy.

Wojciech Nowicki – polski lekkoatleta specjalizujący się w rzucie młotem, mistrz olimpijski z Tokio 2020, wicemistrz świata 2022.

Cezary Trybański – polski koszykarz, pierwszy Polak w NBA, zawodnik Memphis Grizzlies, Phoenix Suns, New York Knicks, Chicago Bulls i Toronto Raptors.

Paweł Wojciechowski – polski lekkoatleta specjalizujący się w skoku o tyczce, mistrz świata z Daegu 2011 oraz brązowy medalista mistrzostw świata z Pekinu 2015, medalista Mistrzostw Europy.

Ramowy scenariusz Pingpongowego PGE Narodowego

9:00 – otwarcie wejść
9:00 – 10:30 – zapisy do turniejów amatorów
9:30 – 19:00 – zajęcia z trenerami, gry i zabawy ruchowe, konkursy z nagrodami, konsultacje ze specjalistami, strefy aktywności Enea i LOTTO
10:30 – oficjalne otwarcie wydarzenia Pingpongowy PGE Narodowy
11:00 – 13:00 – mecze półfinałowe FINAL 4 LOTTO Superligi Tenisa Stołowego
12:00 – 18:00 – turnieje amatorskie
13:00 – 15:00 – panele dyskusyjne
15:00 – 17:00 – mecze finałowy i o 3. miejsce FINAL 4 LOTTO Superligi Tenisa Stołowego
18:30 – 19:00 – wręczenie nagród dla zwycięzców turniejów
19:00 – oficjalne zakończenie wydarzenia Pingpongowy PGE Narodowy

Partnerzy i Sponsorzy Pingpongowego PGE Narodowego Partnerem Głównym wydarzenia jest Enea. Partnerami są LOTTO, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Toyota Bielany, TIBHAR, PGE Narodowy. Patronami medialnymi są TVP Sport oraz Przegląd Sportowy. Wydarzenie dofinansowano ze środków Budżetu Państwa w ramach Programu Sportowe Wakacje+.

Do zobaczenia 4 września na PGE Narodowym! Wstęp na wydarzenie jest BEZPŁATNY!
 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama