100 000 kilometrów pokonanych przez pracowników Grupy Enea w szczytnym celu

Jeden z najważniejszych projektów społecznych zainicjowanych przez Fundację Enea właśnie się zakończył. Uczestnicy „Biegamy – Zbieramy – Pomagamy” przez sześć tygodni, biegając, spacerując, jeżdżąc na rowerze czy na rolkach zbierali punkty, które zostały przeliczone na złotówki. Zebrano  50 000 zł, które zostaną przekazane na termomodernizację budynku wybranego domu dziecka.

Projekt „Biegamy – Zbieramy – Pomagamy” realizowany jest w Grupie Enea od kilku lat. Tegorocznym celem było zebranie 50 000 zł. Zaangażowani, pokonując dystans minimum 1,5 km zbierali punkty,  rejestrując je w specjalnej aplikacji. Dodatkowo punktowane były dojazdy do pracy rowerem oraz wykonanie kilku aktywności sportowych dziennie. Punkty zostały przeliczone na złotówki, a zebrana suma zostanie przeznaczona na realizację wspólnego celu – pomoc podopiecznym domu dziecka. Od połowy sierpnia pracownicy Grupy Enea pokonali ponad 100 000 km, zarówno podczas codziennych aktywności, jak i zawodów sportowych – triathlonowych, rowerowych czy biegowych.  

- Oprócz waloru sportowego, nasz projekt rozwija zakres i zasięg działań społecznie odpowiedzialnych Grupy Enea. Przekazane środki trafią do najbardziej potrzebujących i wpłyną na poprawę warunków lokalowych dzieci z wybranego domu dziecka – komentuje Artur Murawski, dyrektor Departamentu Sponsoringu, Promocji i Zarządzania Marką w Enei.

Nabór wniosków na uzyskanie dofinansowania na termomodernizację budynku rozpocznie się pod koniec roku. Zainteresowane pozyskaniem wsparcia placówki opiekuńczo-wychowawcze powinny się zgłaszać od 1 do 30 listopada poprzez stronę Fundacji Enea https://www.enea.pl/fundacja.

Tegoroczna edycja „Biegamy – Zbieramy - Pomagamy” miała również walory edukacyjne. Uczestnicy, po pokonaniu określonej liczby kilometrów, otrzymywali dawkę wiedzy o Celach Zrównoważonego Rozwoju (SDGS).

– Cieszymy się, że tak wielu pracowników zechciało się włączyć w realizację wspólnego celu, poświęcając swój czas i energię na pomoc dzieciom. Nasz projekt połączył ze sobą sportowców,  regularnie startujących w zawodach z osobami uprawiającymi sport rekreacyjnie czy dojeżdżającymi do pracy na rowerze. Dziękuję zaangażowanej społeczności Grupy Enea za wszystkie aktywności. Łączymy siły dla realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju, jednocześnie troszcząc się o lokalne społeczności i własne zdrowie – dodaje Artur Murawski.

Na zakończenie i podsumowanie wyników projektu, w listopadzie, dla dzieciaków z domów dziecka zostanie zorganizowane wydarzenie sportowe. Wezmą w nim udział zaproszeni sportowcy i trenerzy, a także pracownicy, dzięki którym udało się osiągnąć tegoroczny cel akcji „Biegamy – Zbieramy – Pomagamy”.

100 000 kilometrów pokonanych przez pracowników Grupy Enea w szczytnym celu

« 1 »
TAGI:

reklama

reklama

reklama

reklama