Utytułowane tenisistki stołowe KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg rozpoczynają kolejny rok ze wsparciem Enei

Grupa Enea szósty rok z rzędu będzie wspierać zawodniczki KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w drodze po kolejne sukcesy sportowe. Klub i energetyczny koncern, obecny w regionie poprzez Eneę Połaniec, podpisały umowę sponsorską na kolejny rok. Utytułowana drużyna również w 2023 r. zamierza z sukcesem walczyć o największe sportowe trofea w kraju i zagranicą.

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, prowadzony przez trenera Zbigniewa Nęcka, to zespół, który na stałe zapisał się w historii krajowego i międzynarodowego tenisa stołowego. Od 1991 r. KTS zdobył 30 złotych medali Drużynowych Mistrzostw Polski. W ubiegłym sezonie drużyna wywalczyła tytuł wicemistrza Polski. Do tego zespół świetnie spisuje się na europejskich arenach. W Champions League triumfował w 2019 i 2022 r., tym samym zdobywając tytuł mistrza Europy.

Umowę sponsorską na kolejny rok podpisano podczas konferencji prasowej w Tarnobrzegu. W wydarzeniu udział wzięła minister Anna Krupka.

„KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, to drużyna, za której sukcesem stoi przede wszystkim pasja, ale i ogromna praca. Serdecznie gratuluję i dziękuję całemu zespołowi za miniony rok, za to że w tak piękny sposób reprezentuje nas także na arenie międzynarodowej” – powiedziała Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Utytułowane tenisistki stołowe KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg rozpoczynają kolejny rok ze wsparciem Enei   Enea

Od 2018 r. Enea dodaje tenisistkom energii na treningach i podczas rozgrywek. Koncern jest również partnerem tytularnym całego klubu. Rozpoczynający się 2023 r. to już szósty rok współpracy Grupy Enea i KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg. Na mocy dokumentu podpisanego przez Eneę Elektrownię Połaniec, firma pozostaje sponsorem tytularnym „KTS-u” w 2023 r.

„Jesteśmy dumni, że wspierany przez Eneę tarnobrzeski klub, odnosi tak spektakularne sukcesy nie tylko na skalę krajową, ale także i europejską. Jestem przekonana, że ten kolejny wspólny rok, pozwoli klubowi i jego zawodniczkom dalej rozwijać skrzydła i sięgać po kolejne zwycięstwa” – powiedziała Agnieszka Wojdan, prezes Enei Połaniec.  

Utytułowane tenisistki stołowe KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg rozpoczynają kolejny rok ze wsparciem Enei   Enea

Wysoki bilans wyników sportowych tarnobrzeskich tenisistek, za sam 2022 rok, to również zwycięstwo we wszystkich meczach fazy grupowej Ligi Mistrzyń i zakwalifikowanie się do ćwierćfinału tych rozgrywek, a także wygrana we wszystkich meczach I rundy krajowej Ekstraklasy Kobiet i tym samym zajęcie 1. miejsca na koniec 2022 r. Pulę sukcesów tarnobrzeżanek stale zwiększają również indywidualne rozgrywki, takie jak zajęcie 2. miejsca w międzynarodowym turnieju WTT FEEDER w Dusseldorfie przez Natalię Bajor, a także zdobycie łącznie siedmiu medali Młodzieżowych Mistrzostw Polski przez Agatę Zakrzewską i Aleksandrę Michalak. KTS sprawuje również patronat nad dwiema klasami sportowymi o profilu tenisa stołowego w Szkole Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu .

Za kolejny rok współpracy z Grupą Enea podziękował trener KTS-u Zbigniew Nęcek: „Jesteśmy najlepszą drużyną w Europie, cieszymy się że udało nam się utrzymać tak ważny dla nas tytuł. Tym bardziej cieszę się, że współpracujemy z firmą Enea, której bardzo dziękuję, bo to dzięki naszemu niezawodnemu sponsorowi mamy możliwość kontynuacji naszych działań. A jest ich sporo. W najbliższym czasie, bo już pod koniec stycznia, zagramy w ćwierćfinale rozgrywek fazy grupowej Ligi Mistrzyń” – powiedział Zbigniew Nęcek.

Utytułowane tenisistki stołowe KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg rozpoczynają kolejny rok ze wsparciem Enei   Enea

Grupa Enea od lat wspiera sport – zarówno zawodowy, jak i młodzieżowy. Jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno-zachodniej Polsce. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu. Jest też sponsorem Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich i Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego oraz wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i medalistka igrzysk paraolimpijskich.

« 1 »
TAGI:

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao