Moc Enei na żużlowych torach

W miniony weekend wraz z początkiem żużlowego sezonu, kibice mogli zauważyć logo Enei na wielu stadionach. To najlepszy dowód na mocny powrót i zaangażowanie Enei w ten popularny w Polsce sport. W ostatnich tygodniach koncern energetyczny z Wielkopolski został sponsorem klubów żużlowych z Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Leszna, Poznania i Piły. Ponadto firma angażuje się również w organizację turniejów żużlowych m.in. rangi mistrzowskiej.

Enea, jako firma odpowiedzialna społecznie, od lat wspiera sport. Wśród wielu dyscyplin ważne miejsce zajmuje żużel, który cieszy się dużą popularnością wśród kibiców na terenie działalności Grupy, a polscy zawodnicy należą do ścisłej światowej czołówki. Teraz firma dodaje jeszcze więcej energii zawodnikom, a wspierając żużlowców chce mieć swój wkład w ich przyszłe sukcesy.

„Konsekwentnie budujemy rozpoznawalność marki Enea, jako sponsora polskiego żużla. Dotychczasowe sukcesy, zaangażowanie kibiców i niepowtarzalna atmosfera na stadionach to dla nas dobry argument, by wspierać tę dyscyplinę sportu. Warto podkreślić, że żużel jest bardzo popularny w północno-zachodniej Polsce, czyli na obszarze naszej działalności – powiedział Paweł Majewski, prezes zarządu Enea S.A. – Mamy nadzieję, że kluby oraz zawodnicy właściwie wykorzystają nasze zaangażowanie i w nowym sezonie „przywiozą” kibicom wiele radości i powodów do dumy. Liczymy na wiele świetnych, sportowych widowisk na żużlowych arenach. Będziemy  w tych emocjonujących chwilach towarzyszyć zawodnikom i kibicom” – dodał Majewski.

Walka o powrót do żużlowej Ekstraligi

Enea została sponsorem tytularnym klubu żużlowego z Zielonej Góry –  Enea Falubaz Zielona Góra. Drużyna będzie występować w rozgrywkach o Mistrzostwo I Ligi Żużlowej i jest jednym z głównych kandydatów do awansu. Zielonogórski Klub Żużlowy SSA od wielu lat buduje swoją sportową markę w oparciu o utalentowanych i ambitnych zawodników, dla których Zielona Góra staje się ważnym miejscem w karierze.

„Współpraca z Eneą w ramach sponsoringu tytularnego drużyny to zaszczyt i wielka nobilitacja. Zależy nam na stworzeniu forum dla biznesu, dzięki któremu będziemy wspólnie kształtować autorytet i siłę zielonogórskiego środowiska żużlowego” – powiedział Wojciech Domagała, przewodniczący Rady Nadzorczej ZKŻ SSA.

Enea wspiera kluby z Gorzowa Wielkopolskiego i Leszna

W gronie żużlowców z województwa lubuskiego wspieranych przez Eneę jest również klub z Gorzowa Wielkopolskiego. Firma rozszerzyła współpracę i została sponsorem pierwszej drużyny ebut.pl Stal Gorzów – aktualnego wicemistrza Polski. Ponadto Enea jest sponsorem tytularnym drużyny U24, która w Ekstralidze U24 będzie walczyła o krajowy czempionat.

„Bardzo cieszę się przede wszystkim z kontynuacji umowy ponieważ Enea wspierała klub Stal Gorzów już we wcześniejszych latach. Współpraca ta nabiera charakteru długoterminowego i cieszy też fakt, że siła marketingowa Stali Gorzów została doceniona o czym wskazuje rozszerzony charakter współpracy na drużynę seniorów w zbliżającym się sezonie 2023” – powiedział Waldemar Sadowski, prezes zarządu Stali Gorzów.

Unia Leszno to najbardziej utytułowany klub żużlowy w Polsce. Enea została sponsorem strategicznym 19-krotnego mistrza Polski, który w tym roku obchodzić będzie 85-lecie istnienia. W sezonie 2023 koncern energetyczny z Poznania będzie partnerem Unii Leszno w rozgrywkach PGE Ekstraligi oraz zespołu młodzieżowego w rozgrywkach U24 Ekstraligi.

„Firma Enea dołącza do nas w roli sponsora strategicznego i wierzymy, że nasza współpraca będzie korzystna dla obu stron. Z Eneą współpracujemy już od kilkunastu lat i zawsze nasze relacje przebiegały wzorowo pod względem biznesowo-marketingowym. Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie owocna i kontynuowana w kolejnych sezonach. Cieszymy się, że po kilku latach marka Enea wróci do rozgrywek PGE Ekstraligi” –  poinformował Piotr Rusiecki, prezes Unia Leszno Sportowa S.A.

Wielkopolskie ściganie w 1. i 2. lidze

Enea związana jest z Poznaniem. To tu spółka ma swoją główną siedzibę, dlatego wspiera żużlowców z ebebe PSŻ Poznań. Drużyna ze stolicy Wielkopolski jest beniaminkiem I Ligi Żużlowej. W sezonie 2023 logo Enei będzie obecne m.in. na stadionie oraz na kevlarach i obszyciach motocykli poznańskich "Skorpionów".

„Cieszy nas niezmiernie, że kolejna duża marka pojawi się w strukturze sponsorskiej PSŻ Poznań. Dziękujemy za zaufanie, jednocześnie wyrażamy nadzieję, że poprzez wspólne działania marketingowe, zwiążemy się ze sobą na lata” – poinformował Jakub Kozaczyk, prezes Klubu Psż Poznań.

Firma, wspierając rozwój polskiego żużla, została sponsorem tytularnym klubu żużlowego – Enea Polonia Piła. Pilski klub jest jednym z najstarszych w Polsce i może pochwalić się wieloma sukcesami w swojej historii, w tym tytułem Drużynowego Mistrza Polski z 1999 r.

„To wspaniały moment dla naszego klubu, ale przede wszystkim dla naszych kibiców, którzy przecież w znakomitej większości są też klientami naszego nowego Sponsora Tytularnego. Jestem przekonany, że Enea Polonia Piła w sezonie 2023 przysporzy naszym kibicom wielu powodów do dumy i radości, a dzięki temu wielkiemu wsparciu, rozpocznie się trwała współpraca. Współpraca ta wierzymy na lata ustabilizuje sytuację pilskiego żużla i pozwoli na wspólną budowę rozpoznawalności marki” – powiedział Dariusz Pućka z zarządu pilskiego klubu.

Enea angażuje się także w turnieje rangi mistrzowskiej i towarzyskie. Była sponsorem XXXIV Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda. Turniej odbył się  26 marca 2023 roku w Bydgoszczy i zgromadził na trybunach kilka tysięcy kibiców. Impreza po raz kolejny otworzyła sezon żużlowy wśród najlepszych zawodników czarnego sportu w naszym kraju.

« 1 »

reklama

reklama

reklama