Motorowodne Mistrzostwa Świata HYDRO GP odbędą się w Żninie od 2 do 4 czerwca 2023 roku

Organizacja zawodów motorowodnych w Żninie, których historia sięga 1979 roku, wkracza w decydującą fazę. Od 2 do 4 czerwca 2023 roku na mniejszym ze żnińskich akwenów odbędą się Motorowodne Mistrzostwa Świata. Do Żnina po raz pierwszy zawitają zawody prestiżowej serii Hydro GP.

W eliminacji mistrzostw świata w pierwszy weekend czerwca rywalizować będą trzy klasy motorowodne F-125, F-250 oraz F-500. Na akwenie Jeziora Żnińskiego Małego pojawią się również łodzie klasy OSY-400 oraz GT-30. Będą one walczyć w Międzynarodowych  Motorowodnych Mistrzostwach Polski.

„Cykl HYDRO GP to po wodnej F1 najbardziej prestiżowe zawody motorowodne na świecie. W roku 2023 cykl zawita jedynie do czterech lokalizacji. Jest to dowód na to jakim prestiżem cieszą się żnińskie zawody. Dla nas nie jest to zaskoczenie. Dysponujemy doskonałą infrastrukturą i oddanymi wolontariuszami i działaczami. Potwierdzają to wysokie oceny, które wystawiają nam rokrocznie delegaci Międzynarodowej Unii Motorowodnej (UIM)” – powiedział Jerzy Śniadecki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu.

Niezwykle ważna przy organizacji tego typu wydarzenia jest infrastruktura, a Jezioro Żnińskie doskonale nadaje się by przeprowadzić na nim tego typu zawody.

„Gdyby nie inwestycje poczynione w ostatnich latach nad Jeziorem Żnińskim Małym nie byłby możliwy powrót zawodów motorowodnych do Żnina. W infrastrukturę nabrzeżną zainwestowaliśmy od 2015 roku kwotę około 20 000 000,00 zł! Te inwestycje zostały zauważone i docenione. Po Mistrzostwach Europy przyszedł czas na Mistrzostwa Świata w roku 2022, a teraz gościć będziemy cykl HYDRO GP. Wskakujemy zatem do motorowodnej pierwszej ligi!” – powiedział Robert Luchowski, burmistrz Żnina.

Sponsorem Głównym tegorocznej edycji zawodów została Enea – jeden z największych w Polsce koncernów energetycznych.

„Dla Enei, koncernu energetycznego, naturalnym było wsparcie Motorowodnych Mistrzostw Świata w Żninie. Trudno znaleźć bardziej widowiskowe zawody, chcemy więc dodać im trochę swojej energii. I tym samym liczymy na wyjątkowe, sportowe widowisko na żnińskim jeziorze. Będziemy w tych emocjonujących chwilach towarzyszyć i zawodnikom, i kibicom” – powiedział Mirosława Jamrożego, wiceprezes ds. organizacyjnych w Enei Pomiary.

Już po raz drugi organizację zawodów wspiera Zakład Oczyszczania Miasta Świdnica, będąc Partnerem Strategicznym.

„Byłem tu osobiście w roku 2022 kiedy odbywały się zawody motorowodne i powiem wprost: byłem pod olbrzymim wrażeniem! Łodzie płynące po akwenie przekraczały prędkość 160 km/h robiąc prawdziwe show, a równie wiele działo się również na samym nabrzeżu. Dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować współpracę w ramach organizacji zawodów motorowodnych!” – powiedział Rafał Żurakowski, prezes zarządu ZOM Świdnica.

Zawody Motorowodne to nie tylko rywalizacja sportowa, ale również wydarzenia towarzyszące. 2 czerwca zorganizowany zostanie m.in. festyn z okazji Dnia Dziecka. Jednak atrakcje dla najmłodszych to nie wszystko, a już wkrótce organizatorzy przedstawią pełen harmonogram wydarzeń.

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów oraz te dotyczące przebiegu wydarzeń można znaleźć na stronie: zninpowerboat.pl 

« 1 »
TAGI:

reklama

reklama

reklama

reklama