Rozpoczyna się Szkoła Letnia ks. Jerzego Popiełuszki. Młodzież będzie poznawać historię męczennika i Solidarności

W dniach 12 –16 lipca 2023 w parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie i w Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki odbędzie się Szkoła Letnia ks. Jerzego Popiełuszki dla młodzieży licealnej i nauczycieli.

Wydarzenie ma na celu przybliżenie młodym ludziom postaci księdza Jerzego Popiełuszki oraz historii Polski w czasach komunizmu ze szczególnym uwzględnieniem fenomenu Solidarności. Zajęcia dla uczniów i nauczycieli w większości będą odbywały się osobno z zaangażowaniem specjalistów w danych dziedzinach. W trakcie szkoły letniej przewidziano zajęcia merytoryczne, integracyjne, rekreacyjne, warsztaty z porozumienia bez przemocy, zwiedzanie miejsc historycznych, spotkania ze świadkami historii, pokaz filmowy, grę miejską i zwiedzanie Warszawy.

Program:

– dla nauczycieli: wykłady prowadzone przez wybitnych historyków XX wieku (w tym o roli Jana Pawła II w okresie PRL i o relacjach Państwo – Kościół w okresie PRL), spotkania ze świadkami historii, warsztat porozumienia bez przemocy dot. stresu i relacji międzypokoleniowych, warsztaty metodologiczne i dyskusje.

– dla uczniów: warsztaty historyczne i dziennikarskie (dziennikarstwo prasowe i radiowe), wykłady, spotkania ze świadkami historii, warsztat z porozumienia bez przemocy dotyczący hejtu i przemocy.

– program kulturalno-rozrywkowy: integracja muzyczna, gra miejska, wieczór filmowy, spacer po Warszawie.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. prof. Jan Żaryn i prof. Paweł Skibiński, członkowie rodziny Popiełuszków, członkowie Solidarności z Sierpnia 80 z Huty Warszawa.

« 1 »

reklama

reklama

reklama