Finał akcji „Biegamy-Zbieramy-Pomagamy”. Rusza nabór wniosków o dofinansowanie działalności domów dziecka

Po raz drugi domy dziecka mogą ubiegać się o finansowe wsparcie dla swojej bieżącej działalności i potrzeb swoich podopiecznych. 50 000 zł, uzbierane przez pracowników Grupy Enea w programie „Biegamy-Zbieramy-Pomagamy”, przekaże Fundacja Enea.

W tegorocznej edycji „Biegamy-Zbieramy-Pomagamy” pracownicy Grupy Enea pokonali ponad 300 000 kilometrów podczas codziennych aktywności i zawodów sportowych – triathlonowych, rowerowych czy biegowych. W wyzwaniu sportowym wzięło udział 523 pracowników, którzy indywidualnie oraz w zespołach razem pokonali 52 470 km na nogach, 166 082 km na kołach oraz wykonali 128 milionów kroków. Najdłuższa trasa rowerem, przebyta  podczas Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich, wynosiła 1 000,2 kilometrów. Najdłuższy dystans biegowy – 106,6 kilometrów został  pokonany podczas ultramaratonu. Uczestnicy programu zbierali punkty, które zostały przeliczone na złotówki. Udało się uzbierać 50 000 zł, które Fundacja Enea przekaże wybranemu domowi dziecka.

„Nabór wniosków trwać będzie od 1 do 30 listopada. Zainteresowane pozyskaniem wsparcia placówki opiekuńczo-wychowawcze powinny się zgłaszać poprzez stronę internetową Fundacji Enea (https://www.enea.pl/fundacja), wskazując cel, na który chciałyby przeznaczyć uzyskane środki” – wyjaśnia Natalia Janikowska, kierownik Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Enei.

Kryterium oceny zgłoszeń stanowić będzie: lokalizacja domu dziecka, opis przeznaczenia środków oraz liczba podopiecznych przebywających w placówce. Regulamin dostępny jest na stronie Fundacji. ​Opis lokalizacji placówki oraz przeznaczenia środków należy umieścić w polach „Główny cel/cele projektu", „Działania zaplanowane w ramach Projektu". Liczba podopiecznych przebywających w placówce winna się znaleźć w polu „Ilu beneficjentów skorzysta z Projektu" lub „Kto jest głównym Beneficjentem Projektu (kategorie Beneficjentów)".

Finał akcji „Biegamy-Zbieramy-Pomagamy”. Rusza nabór wniosków o dofinansowanie działalności domów dziecka. Fundacja Enea przekaże 50 000 zł

„Realizowana w Grupie Enea akcja „Biegamy-Zbieramy-Pomagamy” jest idealnym przykładem na to, jak dbając o swoje zdrowie, można jednocześnie pomagać innym. Wszystkim pracownikom, którzy zaangażowali się w tegoroczną edycję dziękujemy i zachęcamy do kontynuowania swoich zdrowych, sportowych nawyków. To dzięki Waszemu zaangażowaniu planowany cel został osiągnięty, a uzbierane  środki już wkrótce pomogą potrzebującym dzieciom” – dodaje Natalia Janikowska.

To już druga edycja finału „Biegamy-Zbieramy-Pomagamy”, w której uzbierane przez pracowników Grupy Enea środki finansowe przekazywane są wybranemu domowi dziecka. W ubiegłym roku 50 000 zł trafiło do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "SYCHEM" w podpoznańskich Szamotułach. Dom dziecka przeznaczył je na termomodernizację budynku.

 

« 1 »
TAGI:

reklama

reklama

reklama

reklama