„Serialowy Jezus" będzie sponsorować milionowe dziecko żyjące w ubóstwie

Katolicka organizacja charytatywna „Unbound" ogłosiła, że Jonathan Roumie, aktor grający Jezusa w hitowym serialu telewizyjnym „The Chosen”, nawiązał z nią współpracę, aby sponsorować milionowe dziecko żyjące obecnie w ubóstwie.

Roumie, pobożny katolik, został obsadzony w 2019 r. w roli Jezusa w wyprodukowanym przez chrześcijan hitowym serialu telewizyjnym „The Chosen”. Od tego czasu stanął na czele „Marszu dla Życia 2023” i wielokrotnie współpracował z popularną katolicką aplikacją modlitewną „Hallow”.

Podczas listopadowej wizyty w siedzibie „Unbound”, Roumie odbył wirtualną wizytę z 6-letnią dziewczynką z Rwandy, która według „Unbound” jest milionowym dzieckiem, które przystąpiło do ich programu. Roumie po raz pierwszy zaczął sponsorować organizacje w 2019 r., wspierając ją finansowo i pisząc listy do dziecka w Tanzanii. Mecenat wobec dziecka jest bezpośrednim wyrazem wiary.

„Kiedy masz szansę uczestniczyć w życiu potrzebujących ludzi, i do pewnego stopnia, być w stanie złagodzić ich cierpienie, jest to odpowiedź na wezwanie do wzajemnego noszenia brzemion oraz służenia sobie poprzez miłość. Cieszę się, że mogę rozpowszechniać informacje o dobrej pracy wykonywanej przez „Unbound” i zachęcać więcej osób do udziału w programie, który pomaga, tak wielu ludziom na całym świecie" – powiedział Roumie.

Prawdziwe zmiany

Dan Pearson, dyrektor ds. programów międzynarodowych w „Unbound”, poinformował w wywiadzie dla Catholic News Agency, że praca w instytucji jest zakorzeniona w ewangelicznym wezwaniu do postrzegania każdej osoby żyjącej w ubóstwie jako „nieskończenie ważnej”, z wrodzoną godnością i wartością oraz łączenia organizacji z ludźmi chętnymi do pomocy, z których wielu, to wierzący. Powiedział, że widział, jak więzi, które wspiera „Unbound”, dokonują prawdziwych zmian w życiu ubogich, ale także ich sponsorów.

Osoby, które zarejestrują się w „Unbound”, zobowiązują się do wspierania swojego „sponsorowanego przyjaciela” - dziecka lub osoby starszej żyjącej w ubóstwie - darowizną w wysokości około 40 USD miesięcznie. Ponad 90% przekazanych pieniędzy trafia bezpośrednio na konto bankowe, które jest prowadzone w imieniu sponsorowanego dziecka i, zazwyczaj, jego matki.

Fundusze mogą być następnie wykorzystane w różny sposób w celu poprawy warunków życia dziecka - takich jak zapewnienie lepszej żywności i odżywiania lub umożliwienie dziecku uczęszczania do szkoły - w celu ostatecznego całkowitego wydobycia dziecka z ubóstwa.

„Unbound" ułatwia również pisanie listów i wymianę zdjęć między sponsorami, a ich sponsorowanymi przyjaciółmi w celu budowania osobistych więzi. Pearson powiedział, że kiedy organizacja odkryła niedawno, że Roumie był już jej sponsorem i pasjonował się misją instytucji „wydawało się władzom organizacji naturalne nawiązać partnerstwo". Powiedział, że ma nadzieję, iż więcej katolików rozważy sponsoring „Unbound", ponieważ organizacja ma obecnie 20 000 dzieci i osób starszych oczekujących na wsparcie.

„Jesteśmy po prostu bardzo podekscytowani współpracą z Jonathanem, a o tej porze roku jest to sezon dawania, kiedy ludzie mają tendencję do obdarowywania  potrzebujących" – podsumował Pearson.


Zobacz także: Michał Szpak przebrał się za Chrystusa. Fani oburzeni: „Za Mahometa trzeba się było przebrać”
 

Źródło: catholicnewsagency.com

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama