Program stypendialny KGHM „Miedziane rywalizacje” wspiera sportowe talenty

Zdobywają miejsca na podium, rozwijają sportowe talenty, wspierają akcje wolontariackie – podsumowujemy ostatnią edycję programu stypendialnego KGHM „Miedziane Rywalizacje”. Dofinansowanie na dalsze doskonalenie umiejętności otrzymało 30 zawodników z całej Polski. To największa liczba stypendystów od 2019 roku, odkąd program wystartował.

Wśród utalentowanych sportowców, którzy otrzymali wsparcie od KGHM jest m.in. Natalia Kochańska, która specjalizuje się w strzelaniu z karabinu. Podczas ubiegłorocznych Igrzysk Europejskich zdobyła srebrny medal w konkurencji karabin trzy postawy. W Finale Pucharu Polski we Wrocławiu do jej kolekcji dołączył brązowy medal w konkurencji karabin pneumatyczny MiX. Natalia Kochańska będzie reprezentować Polskę podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Na udział w prestiżowych zawodach liczy co najmniej pięciu stypendystów KGHM - Karolina Naja, Wojciech Nowicki, Anna Puławska, Dominika Putto oraz Michał Siess.

Wśród utalentowanych sportowców, objętych programem Miedziane rywalizacje, znajduje się Aleksandra Lisowska, która specjalizuje się w biegach długodystansowych. Była reprezentantką Polski na Igrzyskach XXXII Olimpiady Tokio 2020 w maratonie. Miniony rok zakończył się dla niej ogromnym sukcesem - podczas maratonu w Walencji pobiła rekord Polski, ustanowiony 22 lata temu. Od 3 grudnia wynosi 2:25.52.

Świetny rok ma za sobą kickbokser Adrian Durma, który startując w Mistrzostwach Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Żyrardowie zajął pierwsze miejsce Pointfighting i pierwsze miejsce Kick Light. Z kolei sportową karierę kierowcy wyścigowego w zawodach Formuły 4 w tym sezonie będzie kontynuował kolejny stypendysta miedziowej spółki Maciej Gładysz.

Warto też przypomnieć, że kolejny stypendysta KGHM Wojciech Nowicki, jeden ze zdolniejszych lekkoatletów, który uprawia rzut młotem zajął szóste miejsce w ostatnim - 89. Plebiscycie “Przeglądu Sportowego” i Telewizji Polsatu na Najlepszego Sportowca Roku 2023.

Program „Miedziane rywalizacje” był strzałem w 10-tkę i nasi stypendyści tylko to potwierdzają. Co ważne, projekt skierowany jest do bardzo uzdolnionych sportowców, którzy już osiągnęli wielkie sukcesy, ale także do tych, którzy dopiero są na początku swojej kariery zawodowej. KGHM bardzo mocno angażuje się również we wsparcie zawodowego i amatorskiego sportu drużynowego – powiedziała Sylwia Jurgiel, rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź S.A.

KGHM angażuje swoich stypendystów w akcje wolontariatu pracowniczego czy z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu. Sportowcy zachęcają mieszkańców Zagłębia Miedziowego do aktywnego trybu życia.

Stypendyści „Miedzianych Rywalizacji” otrzymują od KGHM wsparcie finansowe na rozwój kariery zawodowej. Środki przyznawane są za wybitne osiągnięcia sportowe i systematyczną pracę nad zdobywaniem i osiąganiem coraz lepszych wyników w swojej dyscyplinie. Bezpośrednie finansowanie utalentowanych zawodników jest ważną częścią strategii rozwoju KGHM oraz działań z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu. Program stypendialny trwa od 2019 roku.

Oprócz autorskiego programu stypendialnego KGHM jest aktywnym mecenasem polskiego sportu. Miedziowa spółka obejmuje patronatami ważne wydarzenia dotyczące aktywności fizycznej na poziomie zarówno lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym. KGHM jest głównym sponsorem i zarazem właścicielem klubu piłkarskiego KGHM Zagłębie Lubin. Wspiera finansowo profesjonalne kluby siatkarskie czy koszykarskie, jak i amatorskie drużyny.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama