Nowy transformator blokowy dla Enei Połaniec

Enea Połaniec podpisała umowę z firmą EthosEnergy na dostawę nowego transformatora blokowego i kontynuuje swoje zaangażowanie w bezpieczeństwo i efektywność energetyczną.

Enea Elektrownia Połaniec, czołowy producent energii elektrycznej w południowo-wschodniej Polsce, kontynuuje inwestycje w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Podpisała umowę z firmą EthosEnergy na dostawę transformatora blokowego o mocy 290 MVA i napięciu 400 kV, który będzie przeznaczony dla bloku nr 9 wykorzystującego jako paliwo biomasę (tzw. "Zielony Blok"). Wartość umowy wynosi 25 mln złotych.

Bezpieczeństwo produkcji energii jest dla nas priorytetem. Nowy transformator blokowy, który wprowadzimy do naszego zakładu, nie tylko zwiększy wydajność i efektywność naszych operacji, ale także umożliwi nam pracę na wysokim poziomie. To krok w kierunku zapewnienia stabilności naszej produkcji, co ma kluczowe znaczenie dla dostarczania energii w sposób niezawodny i bezpieczny – podkreślił Jacek Janas, p.o. prezes Enei Połaniec.

Firma EthosEnergy, dzięki swojemu ponad 40-letniemu doświadczeniu w sektorze energetycznym, stała się zaufanym partnerem. Umowa obejmuje nie tylko dostawę transformatora, ale także wykonanie niezbędnych obliczeń, projektowanie oraz spełnienie wszystkich norm i wymagań dotyczących pracy transformatora – podkreślił Jerzy Król, dyrektor Pionu Remontów w Enei Połaniec.

Transformatory blokowe to istotne ogniwa łączące elektrownię z siecią elektroenergetyczną. Pełnią ważną rolę w przesyłaniu energii elektrycznej z elektrowni do odbiorców w sposób nieprzerwany i niezawodny. Nowy transformator dla Elektrowni Połaniec zagwarantuje sprawną pracę bloku nr 9. Dodatkowo dzięki konfiguracji, umożliwiającej pracę na wyprowadzeniu mocy z bloków energetycznych nr 5, 6 i 7, poprawi również regulacyjność i wydłuży czas eksploatacji tych jednostek. Nowe urządzenie poprawi efektywność przesyłu energii, co pozwoli zaoszczędzić 1500 MWh energii elektrycznej w skali roku. Umowa z EthosEnergy przewiduje dostawę nowego urządzenia w 2026 roku. Transformator spełni wszystkie wymagania eksploatacyjne sieci przesyłowej oraz zapewni optymalne działanie i wydajność elektrowni.

« 1 »
TAGI:

reklama

reklama

reklama

reklama