Dlaczego 90% Polaków wybiera kantory online? Statystyki klientów we Wrocławiu

W dzisiejszym cyfrowym świecie większość konsumentów wybiera interesujące ich usługi przez Internet. Powodów ku temu jest wiele – od cen, przez wygodę, kończąc na asortymencie. Od kilku lat podobna sytuacja dotyczy wymiany walut, w dużej mierze za sprawą sprzyjających rozwojowi branży przepisów.

Według różnych badań, w 2024 roku ok. 90% Polaków wybiera kantory online. Dlaczego i czy to rzeczywiście się opłaca? Sprawdziłem oferty internetowych kantorów na podstawie statystyk klientów we Wrocławiu i ich opinii na temat naziemnych punktów wymiany walut w tym dużym mieście.

Naziemny Kantor Wrocław – czy kursy są lepsze niż w e-kantorach?

Żeby zgłębić temat, sprawdziłem jakie kursy oferuje topowy naziemny kantor Wrocław w 2024 roku. Miasto to wydało mi się idealnym miejscem do przeprowadzenia tego typu badania. Kursy dwóch najpopularniejszych walut w kantorach naziemnych – dolara i euro – porównałem z kursami w NBP i jedną z najpopularniejszych internetowych platform wymiany walut.- Kurs euro w NBP 12.04.2024 r. – kupno 4,2181 PLN, sprzedaż 4,3033 PLN
- Kurs dolara w NBP 12.04.2024 r. – kupno 3,9293 PLN, sprzedaż 4,0087 PLN
- Kurs euro w e-kantorze 12.04.2024 r. – kupno 4,2569 PLN, sprzedaż 4,2600 PLN
- Kurs dolara w e-kantorze 12.04.2024 r. – kupno 3,9985 PLN, sprzedaż 3,9990 PLN

Jak widać, kursy zarówno skupu, jak i sprzedaży euro i dolara w kantorach internetowych jest znacznie korzystniejszy niż w przypadku Narodowego Banku Polskiego. Nie jest to jednak żadna nowość – kantory internetowe i naziemne zawsze miały przewagę cenową nad polskim bankiem centralnym.

Kantor Kurs Wrocław – najlepsze ceny dolara  

Wracając do stolicy województwa dolnośląskiego, placówką, którą wypada wziąć pod uwagę, jest Kantor Kurs Wrocław – najlepsze ceny dolara znajdziesz właśnie tam. Podczas moich testów z 12.04.2024 r. oferował on następujące ceny za wymianę amerykańskiej waluty:

- Kantor Kurs Wrocław - skup USD – 3,98 PLN,
- Kantor Kurs Wrocław - sprzedaż USD – 3,99 PLN.

Cena skupu dolara była o niecałe dwa grosze mniej korzystna dla klientów kantoru naziemnego. Z kolei w przypadku sprzedaży, klient zaoszczędzi niecały grosz, w porównaniu do e-kantoru, jeśli będzie chciał skorzystać z oferty firmy Kurs Kantor Wrocław. Wniosek jest jasny – korzystanie z kantoru internetowego podczas wymiany w parze USDPLN nie zawsze będzie korzystne dla klienta.

Sprawdziłem statystyczne oceny wrocławskich klientów tego kantoru na platformie zajmującej się kantorami naziemnych. Pod adresem https://kantor.live/kantory/wroclaw znalazłem informacje, że ocenili oni Kantor Kurs Wrocław na 4.2 w 5-gwiazdkowej skali, co jest wynikiem bardzo dobrym.

Cent Kantor Wrocław – najlepsza ceną euro

Jeszcze popularniejszą walutą w kantorach wymiany w Polsce jest euro. Ponieważ Wrocław znajduje się niedaleko granicy z naszymi zachodnimi sąsiadami, chętnych do kupna i sprzedaży europejskiej waluty w tym mieście nie brakuje.

Na tle pozostałych kantorów w tym mieście wyróżnia się Cent Kantor Wrocław. Najlepsze ceny euro podczas moich testów były dostępne właśnie w tej placówce. Prezentowały się one następująco

- Cent Kantor Wrocław – skup EUR – 4,255 PLN,
- Cent Kantor Wrocław – sprzedaż EUR – 4,275 PLN.

Kursy zarówno sprzedaży, jak i kupna euro w kantorach we Wrocławiu są nieco mniej korzystne dla klientów niż w przypadku kantorów online. Nie oznacza to jednak, że nie są opłacalne – klient kantoru Cent we Wrocławiu mógł zyskać kilka groszy na obydwu transakcjach w porównaniu do kupna i sprzedaży w NBP.

Najtańszy kantor Wrocław 2024 – czy jest lepszy niż e-kantor?

Obydwa typy kantorów – naziemne i internetowe – są dla klientów niezbędne. Chociaż placówkom stacjonarnym będzie coraz ciężej konkurować z firmami online, wydaje się, że jeszcze długo pozostaną najlepszymi miejscami do wymiany gotówki w formie fizycznej. Kantory online z kolei sprawdzą się przy większych transakcjach poprzez konta bankowe.

Warto więc być poinformowanym, jaki w danej chwili jest najtańszy kantor. Wrocław, Kraków, Warszawa – w tych miastach raczej zawsze będzie popyt na transakcje walutowe w gotówce, ze względu na to, że są to popularne miejsca turystyczne. Na szczęście, w dzisiejszych czasach znalezienie najtańszego kantoru we Wrocławiu i gdziekolwiek indziej zajmuje tylko kilka kliknięć.

« 1 »
TAGI:

reklama

reklama

reklama

reklama