Zawody Enea Junior Poznań Triathlon 2024 przeszły do historii z rekordową frekwencją

Ósma edycja Enea Junior Poznań Triathlon, która odbyła się 22 czerwca 2024 roku na terenie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji „Chwiałka”, zakończyła się wielkim sukcesem. Choć prognozy pogody zapowiadały deszcz, to ku radości wszystkich uczestników i organizatorów, ani kropla deszczu nie spadła, słońce dodało wydarzeniu blasku, a wszyscy uczestnicy doskonale się bawili w myśl hasła przewodniego "Marzenia Na Start". Sponsorem tytularnym zawodów już od sześciu lat jest Enea.

Enea Junior Poznań Triathlon to największa w Polsce impreza multisportowa dla dzieci. W tym roku organizatorzy odnotowali rekordową frekwencję – na listach startowych w rywalizacji dzieci i sztafetach rodzinnych było blisko 800 osób. Zawodnicy i kibice stworzyli niezapomnianą atmosferę pełną sportowej pasji i radości. Zawody były nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale także do promowania aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród najmłodszych. Z zawodami, jako sponsor tytularny, już od sześciu lat jest Enea.

Wsparcie zawodów Enea Junior Poznań Triathlon to element działań Grupy Enea, które mają na celu promowanie aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży. Zależy nam bowiem na tym, by najmłodsi mieli szansę rozwijać swoje sportowe talenty i pokochać sport już od najwcześniejszych lat. Bardzo cieszy nas rosnąca popularność zawodów. To znak, że energia od Enei jest dobrze wykorzystywana – powiedział Grzegorz Kinelski, prezes Enei.

Na zawodników czekały pakiety startowe ufundowane przez sponsora tytularnego zawodów Eneę : czepki pływackie, plecaki, ręczniki, wodoodporne etui. Dzieci w wieku od 1 do 15 lat miały szansę spróbować swoich sił w triathlonie i aquathlonie, ciesząc się wsparciem licznych wolontariuszy oraz gorącym dopingiem kibiców. Dla bezpiecznego i sprawnego przeprowadzenia zawodów uczestnicy mieli do dyspozycji trzy strefy zmian i byli podzieleni na fale startowe 6-8 osób. Podczas całych zmagań było blisko 100 fal startowych! W ramach zawodów odbył się również Family Poznań Aquathlon – sztafeta rodzinna, która dostarczyła wiele radości i wspaniałych wspomnień uczestnikom oraz ich bliskim. Na potrzeby sztafety rodzinnej został opracowany specjalny regulamin: zespoły dwuosobowe składały się z dziecka i dorosłego członka rodziny, zazwyczaj mamy albo taty. Rodziny same decydowały kto biegnie, a kto płynie. 

Zawody Enea Junior Poznań Triathlon 2024 przeszły do historii z rekordową frekwencją

Ci co wygrywają nigdy nie odpuszczają ci co odpuszczają nigdy nie wygrywają! Mali ludzie z żelaza podczas Enea Junior Poznan Triathlon po raz kolejny pokonali przeciwności i spełnili swoje marzenia! – powiedział Piotr Lisiecki, organizator zawodów Enea Junior Poznań Triathlon.

Dzięki wsparciu sponsora tytularnego - Enei, na terenie zawodów przygotowano specjalną strefę aktywności z atrakcjami dla rodzin, podzielonymi na trzy moduły: nauka – z eksperymentami i warsztatami naukowymi, zabawa – gry planszowe, skimboard, fotobudka, malowanie twarzy oraz bezpieczeństwo – nauka udzielania pierwszej pomocy. Enea Junior Poznań Triathlon to nie tylko zawody sportowe, ale przede wszystkim święto aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia i rodzinnej integracji. Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejną edycję, która z pewnością dostarczy jeszcze więcej emocji i niezapomnianych przeżyć.

Źródło: Enea

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama