reklama

Papież do rodzin: nie bójcie się rodzić dzieci!

Zachęcam młode pary, aby nie bały się rodzenia dzieci – mówił papież Franciszek podczas rozważań towarzyszących modlitwie „Anioł Pański”. Dziś we Włoszech obchodzony jest Dzień dla Życia pod hasłem „Przekazywanie życia, nadzieją dla świata”.

JJ

dodane 02.02.2025 16:19

„Przyłączam się do biskupów włoskich, wyrażając wdzięczność wielu rodzinom, które chętnie przyjmują dar życia, i zachęcam młode pary, aby nie bały się rodzenia dzieci. Pozdrawiam włoski Ruch na rzecz Życia, który obchodzi 50 lat istnienia” – powiedział Franciszek do zebranych na Placu Świętego Piotra.

Nawiązał do Międzynarodowego Szczytu Praw Dziecka, który jutro będzie przeżywany w Watykanie.

Ma on hasło: „Kochajmy i chrońmy dzieci”. Ojciec Święty zapowiedział, że będzie w tym szczycie uczestniczył i dodał, że jest to wyjątkowa okazja, aby zwrócić uwagę świata na najpilniejsze kwestie wpływające na życie najmłodszych. Prosił o modlitwę w intencji tego spotkania.

Wspominając o podstawowej wartości, jaką jest ludzkie życia, papież powtórzył „nie” dla wojny, która niszczy wszystko, niszczy życie i wywołuje pogardę. „I nie zapominajmy, że wojna jest zawsze porażką” – zaznaczył.

W tym Roku Jubileuszowym Papież ponowił apel, zwłaszcza do rządzących wyznania chrześcijańskiego, aby dołożyli wszelkich starań w negocjacjach, aby zakończyć wszystkie trwające konflikty.

„Módlmy się o pokój na umęczonej Ukrainie, w Palestynie, Izraelu, Libanie, Mjanmie, Sudanie, Północnym Kiwu” – apelował.

Źródła: KAI, vaticannews.va/pl

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Jeśli chcesz wesprzeć naszą działalność, możesz to zrobić tutaj.

1 / 1

reklama