Spotkanie Franciszka ze wspólnotą szpitala pediatrycznego

Ojciec Święty przyjął w Auli Pawła VI małych pacjentów rzymskiego Szpitala Pediatrycznego Dzieciątka Jezus wraz z ich rodzinami oraz pracownikami ośrodka.

W spotkaniu wzięło też udział 15 dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej oraz arcybiskup stolicy tego kraju kard. Dieudonné Nzapalainga. W ten symboliczny sposób pokazano, że podopieczni jedynej placówki pediatrycznej w Bangi otrzymają papieskie wsparcie. Fundusze na ten cel zostaną zebrane m.in. w czasie dobroczynnego koncertu, który w najbliższą sobotę odbędzie się w Watykanie.

Mówiąc o cierpieniu niewinnych, Ojciec Święty podkreślił, iż ważniejszym pytaniem od „dlaczego do niego dochodzi?” pozostaje mimo wszystko „za kogo można je ofiarować?”. Dodał, że lekarstwem na katusze patrzenia na niezawiniony ból innych osób może być codzienna wdzięczność za ich obecność. Papież wskazał tym samym na wartość małych gestów miłości oraz trwania przy ludziach chorych. Franciszek zaprosił wreszcie wszystkich pracowników szpitala do skupiania się na służbie, jaką mogą ofiarować dzieciom, a nie na własnych korzyściach. Służba bowiem, jak stwierdził, daje o wiele więcej radości.

tm/ rv
« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao