Sekretarz Generalny KEP na Nowy Rok

Pokój to nie równowaga sił, ale dar pochodzący od Boga – mówi sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur G. Miziński, składając Internautom życzenia noworoczne.

– Chrystus przyniósł pokój, aby zagościł on w naszych sercach – podkreśla, życząc pokoju w sercach tak, „aby były one otwarte na przyjęcie tego, który przynosi pokój – Jezusa Chrystusa”.

Podsumowując rok 2016, Sekretarz Generalny Episkopatu mówi, że był to rok niezwykle bogaty w ważne wydarzenia. Przypomina, że przeżywaliśmy Rok Miłosierdzia oraz 1050-lecie Chrztu Polski. – Wchodząc w nowy rok, wchodzimy w czas naznaczony obecnością Maryi zarówno w naszym narodzie, jak i całego świata – mówi bp Miziński. – Nowy rok rozpoczynamy pod przewodnictwem Maryi, Świętej Bożej Rodzicielki i chcemy za jej wstawiennictwem wypraszać potrzebne łaski – dodaje.

„Niech Was Pan błogosławi i strzeże, niech rozpromieni oblicze nad Wami, niech Was obdarzy łaską” – powtarza życzenie z liturgii na 1 stycznia. Życzy wszystkim, aby pokój zapanował w naszych rodzinach, i na całym świecie. – Doświadczywszy tego pokoju, rozradujmy się nim i nieśmy go innym – dodaje. – Wchodźmy w ten nowy czas z Chrystusem i Maryją – zachęca.

jl/BPKEP

« 1 »

reklama

reklama

reklama