Tysiąc więźniów w Watykanie na Jubileuszu Miłosierdzia

4 tys. wiernych weźmie udział w przyszłą niedzielę w watykańskich obchodach jubileuszu więźniów.

Wśród nich tysiąc osób, które aktualnie odbywają kary. 35 z Hiszpanii, reszta z Włoch. Będą im towarzyszyć byli więźniowie, rodziny uwięzionych, wolontariusze i kapelani, a także pracownicy służby więziennej.

Jubileusz więźniów zaprezentował wczoraj w Watykanie abp Rino Fisichella, odpowiedzialny za przebieg Roku Świętego. Przypomniał on, że jest to kategoria osób bardzo bliska Papieżowi. To dla nich sprawuje on co roku Mszę Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Franciszek odwiedzał też więźniów podczas podróży zagranicznych do Stanów Zjednoczonych, Boliwii i Meksyku. Abp Fisichella ujawnił ponadto, że Ojciec Święty osobiście często dzwoni do skazańców w różnych krajach, którzy dostali wyrok śmierci. O więźniach Franciszek wspomina też w dokumencie, którym ustanawiał on Rok Święty, wyrażając życzenie, by próg każdej celi stał się w tym czasie Bramą Miłosierdzia.

Abp Fisichella poinformował ponadto, że według ostatnich danych w rzymskich uroczystościach Roku Świętego wzięło już udział prawie 20 mln wiernych.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama