Brytyjscy biskupi o owocach Jubileuszu

Sukces sakramentu pojednania, który na nowo został odkryty przez wielu ludzi, stawiają brytyjscy biskupi w centrum podsumowań dopiero co zakończonego Jubileuszu Miłosierdzia.

Według hierarchów Rok Jubileuszowy był to czas, który przyniósł wielkie owoce. Mówili o tym w czasie sesji plenarnej episkopatu Anglii i Walii.

Jako przykład wskazują tu wielką popularność, jaką cieszył się „autobus miłosierdzia”. Wsiadło do niego ponad 10 tys. osób, które skorzystały ze spowiedzi bądź rozmowy z księdzem.

Przez cały Rok Święty po terenie diecezji Salford jeździło nim na zmianę trzech kapłanów. Często parkowali m.in. przy dużych centrach handlowych, docierając w ten sposób do ludzi, którzy inaczej być może nie zajrzeliby do konfesjonału.

W czasie tej misji księża mówili o Jubileuszu i znaczeniu sakramentu pojednania także niekatolikom.

Na spotkaniu episkopatu zajęto się też skutkami Brexitu dla życia społecznego oraz rosnącą w Wielkiej Brytanii niechęcią do migrantów i uchodźców.

Biskupi przypomnieli, że wypływające z kryzysu ekonomicznego trudności w codziennym życiu Brytyjczyków nie mogą się przekładać na rosnący ostracyzm wobec cudzoziemców.

bz/ rv

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao