Przewodniczący KEP odwiedził siedzibę Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii

Metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki od soboty do poniedziałku przebywał w siedzibie Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii w Laxton Hall koło Londynu.

Abp Gądecki w sobotę uczestniczył w „Wesołym Dniu Dziecka” zorganizowanym w Laxton Hall dla uczniów Polskich Szkół Sobotnich z całej Anglii oraz ich rodziców.

Rektor Polskiej Misji Katolickiej ks. Stefan Wylężek poinformował, że w integracyjnym spotkaniu wzięło udział kilka tysięcy osób, które uczestniczyły w zabawach, grach i konkursach. Nie zabrakło także słodyczy i grillowania.

W niedzielę metropolita poznański przewodniczył uroczystej Mszy św. i procesji Bożego Ciała.

Z kolei w poniedziałek abp Gądecki odprawił Mszę św. z kapłanami z Polskiej Misji Katolickiej; wygłosił także konferencję. Przewodniczący KEP rozmawiał również z księżmi na temat duszpasterstwa emigracyjnego.

Polska Misja Katolicka jest instytucją koordynującą duszpasterstwo dla Polaków mieszkających na terenie Anglii i Walii. Obecnie obejmuje blisko 70 parafii i ponad 200 miejscowości, w których regularnie odprawiana jest Msza św. w naszym języku. Ponad 100 kapłanów sprawuje posługę duszpasterską w strukturach Misji, otaczając rodaków opieką duszpasterską i duchowym wsparciem.

Historia Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii zaczyna się od 1853 roku, kiedy ks. Eryk Podolski zaczął odprawiać dla Polaków nabożeństwa w kaplicy przy Sutton Street w dzielnicy Soho w Londynie.

źródło: BP KEP,
episkopat.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao