Kolumbia, abp Castro: potrzeba prawdy w jedności

Wizyta Papieża Franciszka i podjęcie działań duszpasterskich opartych na prawdzie, które poprowadzą do pojednania narodu kolumbijskiego, to główne tematy przemówienia przewodniczącego Konferencji Episkopatu tego kraju na rozpoczęcie obrad jej sesji plenarnej.

Abp Luis Augusto Castro Quiroga podkreślił, że Franciszek prowadzi Kościół ku zaangażowaniu misyjnemu bez pomijania i odrzucania kogokolwiek. Zaznaczył, że na osobę Papieża należy patrzeć nie przez pryzmat jego narodowości czy języka, jakim mówi, ale w oparciu o charyzmat, którym jest obdarowany, i o to, co  daje on Kościołowi. Zachęcił także biskupów, aby szukali takich rozwiązań duszpasterskich, które oparte będą na prawdzie w jedności, pomimo istniejących różnic.

„Musimy odrzucić wszelkie zadufanie ideologiczne czy duchowe, aby słuchać drugiego z jego doświadczeniem prawdy i w ten sposób tworzyć jedność w prawdzie” – powiedział przewodniczący Episkopatu Kolumbii. Zaznaczył, iż problemem Kolumbijczyków jest upór w trwaniu przy własnym stanowisku, nie słuchając opinii innych.

Przed rozpoczęciem obrad sesji plenarnej abp Castro Quiroga zapowiedział ponowne zwrócenie się do organizacji międzynarodowych o pomoc w jak najszybszym uwolnieniu porwanej w lutym tego roku w Mali kolumbijskiej zakonnicy. W tych dniach zostało opublikowane wideo, na którym rozpoznano także uprowadzoną przez członków Al Kaidy siostrę Glorię Cecilię Narváez.

pp/ rv, agenziafides

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama